LadyEll

Yorkshirka a březost

Zdravím, mám dvouletou fenku yorkshirku a před týdnem jsme jí nechali nakrýt velmi zkušeným pejskem-bylo to 12tý den hárání. Nevím jestli jsem si to vsugerovala,nebo je možné,že by už u ní proběhly takové změny,které vnímá? Přijde mi poslední dva dny taková smutná a líná,celý den prospí sama na posteli, přijde se jen najíst a zase odejde. Ven se jí moc nechce. A dnes jsem u ní našla takový divný výtok z pochvy, vypadá to spíše jako hnis-má to nažloutlou barvu. Všechny chlupy okolo pochvy měla zalepené,tak jsem jí musela umýt. Je to normální nebo je něco v nepořádku? Prosím o radu, nejsem zkušená, je to první zkušenost a tak se o ní bojím,ale zároveň nechci být za blbku,abych kvůli něčemu normálnímu letěla k doktorovi. Děkuji moc. El

Nejlepší odpověď
BENYTA

El,
je chvályhodné,že máte starost,ted se ještě nemusíte ničeho bát.
Ten výtok byl čirý,nažloutlý,kon­zistencí jako sliz.To je jen přirozené čistění,to se děje i když není březí,ani si toho nemusíte všimnout,fenka se sama očistí.
Po nakrytí,zvlášt,když je víc citlivá – empatická,se ihned mění hormonální hladina,takže změny můžete už pozorovat.
Od pátého do jedenáctého dne zygoty – oplodněná vajíčka sestupují přes vejcovody do děložních rohů,po 14 dnech teprve začne být řádně přecitlivělá na všechny změny,např.i dobu venčení,také se v tu dobu nedoporučuje očkovat,odčervovat apod.
Tak zase napište,když se bude dít něco nového.

Další odpovědi
ReHu

Nevím, jak to mají fenečky s tím výtokem, ale kamarádky fenka se změnila už pár dní po nakrytí. Byla daleko mazlivější a přítulnější. Ani se mi nechtělo věřit, že to je na ní tak brzy znát.
A myslím, že veterinář by vás za bl.. neměl. Spíš by měl radost, že nejste pouze množitelé, ale že máte starost. Po druhé už budete moudřejší.