WH15

Y, I ve slovech jako…

Např. Honzov- psi, jaké i? Je to nějaký jiný způsob než určit si vzor, protože třeba chlap – vzor pán – a teď pánov-, nevím jaké i? Díky za odpověď.

Odpovědi
Conchus

Kup si gramatiku a tam je to pečlivě vyloženo. Tohle není doučovací kroužek

Juricaj

V mnoha případech pomáhá si na ty věci/bytosti ukázat. Když si řekneš TI Honzovi psi, tak je hned jasné jaké iy tam bude. Abych ti dokázal, že to tak funguje i při tvrdém y, zkus si určit třeba dědečkov? brýle. :) Jsou ale i případy, kdy ti toto nepomůže…