VanEgg

Xperia miro nebo Galaxy ace

budu si kupovat nový mobil, jaký z těhto je lepší

Odpovědi
odpomass

Zpracování materiálů neznám, ale parametry rozhodně Sony Xperia Miro.

Bedy

Určitě bych šel do Sony Xperie Miro z tohodle duelu, protože ten Samsung má málo paměti RAM a Android je docela náročný na pamě´t ve srovnání s jinými mobilními systémy.
Xperia Miro má nový Android 4.0, ne ty starý hrůzy 2.x jako má ten Samsung.

Jinak v týhle cenový relaci se dá najít určitě i lepší mobil – například Nokia Lumia 710.
Má oproti Xperii miro o něco lepší foťák, rychlejší procesor, v základní výbavě toho nabídne taknějak víc (plnohodnotná Offline GPS navigace, plnohodnotný office, propojení se sociálními sítěmi) a určitě stojí za zmínku i větší rozlišení displaye – obrázky nebo internet se bude prohlížet mnohem pohodlněji.
Nevýhodou je absence slotu na paměťovky, ale vestavěných 8GB si myslím, že postačí.
Nebo určitě můžu doporučit LG E900 Optimus 7, ten má vestavěných 16GB paměti, ale zase nemá tu plnohodnotnou offline GPS navigaci zdarma.

Výhoda Windows Phone oproti Androidu je v tom, že je úspornější oproti Androidu, takže není potřeba mít tak výkonné mobily. To se odráží i na výdrži baterky – zpravidla vydrží o něco déle. taky není potřeba mít antivirový program – pro Windows Phone prakticky nejsou viry ani nebezpečné aplikace v oficiálním obchodu.
Řada lidí ani neví, že v Android Marketu (dnes již jako Google Play) byla řada nebezpečných aplikací, které pak posílaly premium SMS za 70Kč a další nebezpečné chování.

Osobně bych se zkusil podívat na tu Nokii Lumii 710 nebo ten LG Optimus E900 Optimus 7.
Seženete je za prakticky stejnou cenu, jako tu Xperii Miro, ale nabídne toho víc.