Mmmm.

Kde najít něco o Wustově díle „Nejistota a odhodlání“?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo neví něco o Wustovi a jeho dílu Nejistota a odhodlání. Bohužel jeho knihu jsem nesehnala a potřebuju vědět, o čem zhruba je. Spíše mi jde o to, že v ní jde o tzv. „dva bratry“, něco jako dobro a zlo, bohužel to neumím definovat… Pomohli byste mi s těmi „bratry“ prosím? Děkuji

Nejlepší odpověď
Mravenec

Nalezeno tohle :

Meditace vydané v originále r. 1937 vycházejí jako první do češtiny přeložená Wustova práce. Vlivný filosof (1884–1940), naposledy profesor na universitě v Münsteru, v nich tematizuje svár životní nejistoty a lidské potřeby pevného zakotvení. Ve svých rozborech této situace zastává názor, „že vyvýšení lidského Já nelze dosáhnout jinak než stupňováním jeho ohrožení“ a poukazuje na většinou skrytý rozměr „bezpečí člověka v nezajištěnosti“, který spočívá v zapuzení neklidu sobectví a ve zklidněném „odhodlání k moudrosti“

Zdroj: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/nejistota-a-odhodlani-145402