Alegro

WinXP versus Win Vista versus Win7

xp je podle me nejlepsi ale zase mam problemy s tema lepsima kompama protoze xp dokaze pracovat s max. 2,5 mb ramky a kdyz chci spustit hru treba na 4mb ramky tak se to samozdrejme nespusti a hodi to „modrou smrt“

vistu pry vyvojari uplne pokazili (čím)
a win7 mela opravit vistu a vylepsit stare xp

hlavne by me zajimalo jaky je rozdil mezi 7 a vistou a proc si neporidit vistu :) dekuji za odpovedi
Doplňuji:
ahh ano omlouvam se .. misto MB tam maji byt GB :SS

Nejlepší odpověď
lemra@lina

Myslíte RAM v GB;)
Myslím, že XP podporuje až 4GB RAM.
BSOD by se nemělo ukazovat jen tak po spuštění hry, spíše bych XP reinstaloval a nebo bych dokoupil RAM.

Vista je mrtvá věc, nemá smysl to řešit, padá, špatná kompatibilita, nesčetně záplat a SP. Jsou ale lidé, kteří jsou s ní spokojení, ale ti ji mají spíše na kancelářinu.

Sedmičky mají stejný vzhled jako jehovisty, ale mají menší nároky, lepší kompatibilitu a také rychlejší chod(zejména na noteboocích to je poznat). Na herním PC bych si prozatím ještě nechal XP.

Prostě VISTU NE , XP Vám ještě dlouho a dobře poslouží a sedmičky jsou dobrá koupě.

Další odpovědi
Chico

Z mé vlastní zkušenosti: XP jsou poměrně kvalitní a relativně rychlé nicméně jsou pěkně staré a už se nevydávají nové záplaty.
Vista je dosti pomalá a snadno se dá tak raneřádit že její výkoj ješte mnohem klesne, podle mě je nesmysl si kupovat Vistu, Jedinou volbou od Microsoftu je dnes jen Win 7 a je podle mě opravdu povedenej (optimalizovana vista – rychlejší i než xp) a hlavně moderní a pěkný. Win 7 mam už pul roku a nemužu si stěžovat – sou nejlepčí co Microsoft kdy udělal a neni na ně brzo.

denimirl

pouzivam win7 uz skoro celej rok,docela vymakany ale jeste porad to ma svoje chyby, vista je taky slusna ale klasicky xp je lepsi nez vista. jedu na vsech 3 zaroven takze to zalezi k jakym ucelum pocitac pouzivas

GangstaHelper

Ano, Vistu opravdu ne, a na 7 je brzo (málo kompatibilních a optimalizovaných programů).

2,5GB paměti by mělo být dost na jakoukoli hru (teda na XP, u visty uz je to horší). Windows XP podporuje až 4GB, což bude stačit asponň do dalších 3 let (spíše více).

Nedostatek paměti se neprojeví modrou smrtí, problém bude jinde (Hardwarový, možno poškozená (ne nedostatečná) paměť, ale mohlo by se jednat o problém s ovladačem). Přeinstalování by mělo pomoct.

Proč vistu nepořídit? Je to zbytečná investice. Výhody nepředčí nevýhody.

kenyrts

já jedu léta Windows XP Professional a ještě dlouho pojedu Ramku mám 2Gb a nemám s nimi žádný problém,jenom se člověk musí tomu systému věnovat,proma­závat,aktuali­zovat,zabezpe­čovat a potom nejsou problémy.