pan X

Winston Churchill a 2. sv válka

Připouštěl W. Ch. porážku Anglie?
Pokud ano, jak by vedla Anglie válku dál?

Nejlepší odpověď
led

Nie, ale nemecký výsadok na anglickom pobreží ano. Preto bola ochrana východného pobrežia posilnená nielen armádou a dobrovoľníkmi, ale i rozmiestnením a vybudovaním fantómových (falošných) jednotiek i s bojovou (kaširovanou, nafukovacou) technikou hlavne v oblasti kanála La Manche.
Teória:
Vzhľadom na rozloženie anglických vojenských síl vo svete, vojna by v (teoretickom) prípade obsadenia Veľkej Británie pokračovala cez jej domínia, tj územia podliehajúce pod správu VB.
Churchill napriek svojmu nezmieriteľnému odporu voči „bolševikom“ sa pre obranu a slávu Veľkej Británie spojil nielen s Washigtonom, ale aj Moskvou proti hroziacej kríze.

Další odpovědi
Hamon

Docela určitě, proto potopil francouzské loďstvo, proto potřeboval vstup USA do války.
Pokud by bylo s čím bojovat, pokračoval by ve válce z Kanady, později z Austrálie. Vycházím z toho, že USA nepomohly Británii dodávkami a ta v bitvě o Británii padla. Hitler by soustředil síly na východ a Barbarosa by začala už na jaře. Tím by Rusko nemělo čas na přesun průmyslu, padla by Moskva. Stalin je zabit při ústupu z Moskvy při náletu, obrana Ruska se zhrouti. Japonsko upevní pozice v Asii a s Německem si pdorobí Čínu. Severní Afrika a Perský záliv jsou obsazeny a ropa a diamanty se těží pod vlajkou s hákovým křížem.
Hitler by uzavřel spojenectví s Mexikem. Po přesunu sil napadne USA a zároveň přes Aljašku Kanadu. Blesková válka poprvé selhala, ale obrovské Německé armádě neodolala ani USA, ani Kanada. Churchill s královskou rodinou se stěhují do Austrálie, kde jsou během krátkých bojů o Sydney zabiti při bombardování.