CZ Adam

Windows 8 na Externí Hard Disk

Dobrý Den,rád bych se zeptal jestli by bylo možné si Externí Hard Disk rozdělit na oddíly a na jeden si nainstalovat Windows 8 a na druhý ukládat data?

Bylo by to možné?
Doplňuji:
A půjde mi to klasicky nainstalovat jako kdybych to instaloval na interní disk

Odpovědi
anonym

Ano – pokud počítač umožňuje boot z externího disku, není to problém.
Doplňuji:
Ano – pokud si pro boot (nastavením v BIOSu) můžeš daný disk vybrat, můžeš na něj i instalovat – počítači je ´jedno´, zda je externí a nebo interní.

cochee

Ano. Ale nepočítej s tím, že s tím bez problémů nabootuješ kterýkoliv počítač. A problém není jen v tom, jestli daný PC podporuje nebo nepodporuje boot z externího zařízení. Ale pokud s tím hodláš startovat jediný PC, pak bez problémů, ovšem to mi pak uniká smysl.