J.Mecir

Windows 8.1 Bing, jedná se jen o označení všech Windows 8.1 nebo jde o zhoršený nebo dokonce o vylepšený Windows 8.1?

To Bing, jedná se jen o označení všech Windows 8.1 nebo jde o zhoršený nebo dokonce o vylepšený Windows 8.1?
Doplňuji:
Rozdíl je pouze u vyhledávače nebo v celym systému? A lze si stahovat normální programy např. VLC player?

Odpovědi
anonym

Jde o verzi Win8.1 pro tablety (mobilní zařízení) s omezením na používání vyhledávače Bing.
Tedy Win je ´běžné´, vrámci vyhledávačů si ale nemůžeš vybrat. Za to je ´zdarma´.
Doplňuji:
Rozdíl je pouze v tom vyhledavači – ´zbytek´ OS je totožný.
A samozřejmě – aplikace si můžeš stahovat libovolné (pro daný OS).

jáára

ono ten Bing tam bude předinstalovaný, ale nic nebrání tomu tomu, dát si tam chrome nebo FF.

McArthur

Je to téměř shodný systém s klasickými Windows 8.1. Bing je vyhledávač, který má podstrkávat reklamu inzerentů platících Microsoftu. Budete-li v takovém systému hledat nějakou firmu (příklad), tak se nejprve objeví ty, které si zaplatily reklamu a až potom ty, které pro Vás budou nejdostupnější.

Je to přibližně totéž, jako je tomu u Androidu na tabletech a mobilech, kde je podobný program od Google. Zatím je štěstí, že se Googlu nedaří prodávat takovou reklamu, aby lidem vyskakovala na displejích.