snarkon

windows 7 preinstalace

mám na notebooku windows 7 a mam i ten klíč na to a všecko oficiální jen sem se chtěl zeptat když si nainstaluju jiny systém např linux tak můžu ten muj window zase pak nainstalovat a oficialne použít ten cd klíč co mám na spodní straně notebooku?
Doplňuji:
bych chtěl totiž časem zkusit ten windows 8 aspon tu betu tak jestli to pak mužu vrátit z5 ez zakoupení a to jsem se dozvěděl.

Nejlepší odpověď
Skeptik

Nejenže můžete, ale vy jej i použít musíte za předpokladu, že si nekoupíte novou licenci(Retail). Nicméně díky např. EasyBCD můžete mít na svém osobním počítači snadno i dva operační systémy (Windows 7 a FreeBSD/Linux/O­penSolaris …).

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Řekl bych, že ano – proč by to tam bylo :) Ale nevím přesně jak je to u OEM verzí.

Osobně mi při pokusech a tedy asi 10tém reinstalu klíč odmítnul, volal jsem i na M$ a chtěl vysvětlení – na legální klíč mi odpověděli: pokud vám to nejde, není legální a zakupte si znova win, jinak při používání můžete být stíhán za pirátství 😁

Bylo to tak před 4–5 lety, od té doby jedu na linuxu 😁

Reuef

pokud si ty linuxy/w8 chcete jenom vyzkouset tak pouzijte nejdriv virtualizacni nastroj – samotny Windows by mely mit VirtualBox nebo jak se to u nich jmenuje…popripade lze pouzit VMWare nebo dalsi podobny programy…pusti vam to OS uvnitr puvodniho OS :)