Pokročilý

windows 7 preinstalace

mám na notebooku windows 7 a mam i ten klíč na to a všecko oficiální jen sem se chtěl zeptat když si nainstaluju jiny systém např linux tak můžu ten muj window zase pak nainstalovat a oficialne použít ten cd klíč co mám na spodní straně notebooku?
Doplňuji:
bych chtěl totiž časem zkusit ten windows 8 aspon tu betu tak jestli to pak mužu vrátit z5 ez zakoupení a to jsem se dozvěděl.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Nejenže můžete, ale vy jej i použít musíte za předpokladu, že si nekoupíte novou licenci(Retail). Nicméně díky např. EasyBCD můžete mít na svém osobním počítači snadno i dva operační systémy (Windows 7 a FreeBSD/Linux/OpenSolaris ...).

Další odpovědi:

Bronzový

Řekl bych, že ano - proč by to tam bylo :) Ale nevím přesně jak je to u OEM verzí.

Osobně mi při pokusech a tedy asi 10tém reinstalu klíč odmítnul, volal jsem i na M$ a chtěl vysvětlení - na legální klíč mi odpověděli: pokud vám to nejde, není legální a zakupte si znova win, jinak při používání můžete být stíhán za pirátství :-D

Bylo to tak před 4-5 lety, od té doby jedu na linuxu :-D

Bronzový

pokud si ty linuxy/w8 chcete jenom vyzkouset tak pouzijte nejdriv virtualizacni nastroj - samotny Windows by mely mit VirtualBox nebo jak se to u nich jmenuje...popripade lze pouzit VMWare nebo dalsi podobny programy...pusti vam to OS uvnitr puvodniho OS :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.