Pokročilý

windows 7 jde stáhnout?

Dobrý den mám dotaz mám skoro 2 roky staré pc a vypršel mi windows 7 ultimate a chci se zeptat kde mohu stáhnout jestli to jde windows 7 ultimate na 32 bit funkční plnou verzi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Najít a zdarma stáhnout se dá i to.
Neprozradím, ale hledej, třeba s falešnými klíči najdeš.

Další odpovědi:

Zlatý

Je-li Windows zakoupený, tak to máte nadoživotí. Vy máte zřejmě nějakou stáhnutou verzi, nedoporučuju to používat - za prvé to nejde aktualizovat - systém je pak děravý, méně stabilnější a tím pádem i zároveň náchylnější na viry a jiný malware, za druhé je to trestné používat a za třetí nevíte, kdy Vám zčerná plocha a systém nenastartuje.

Řešení je prosté - buď rozbijete prasátko a vylovíte nějaké 2-3 tisíce na nový Windows a nebo prasátko necháte bejt a stáhnete si nějakou linuxovou distribuci. Drtivá většina jsou zdarma a spousta (ty nejpoužívanější a nejznámější) jsou v češtině.

Výhodou je, že si počítač nemusíte brzdit antivirem a jinými anti-(spyware,....), nemusíte mít ve finále ani firewall (všechny příchozí připojení jsou zakázaný), navíc nemusíte pravidelně defragmentovat a čistit disk, nemusíte čistit registr - počítač se nebude zpomalovat tak jako se Windows časem zpomalují.

Já osobně běžným uživatelům, který s Linuxem začínají, doporučuju Xubuntu nebo Kubuntu Linux, protože jsou jednoduché, k Windowsům nemají tak daleko, jsou prostě uživatelsky přívětivé.
Xubuntu stáhnete zde: www.xubuntu.cz, v případě, že si vyberete Kubuntu, mrkněte na www.kubuntu.cz
Ty linuxy (lépe řečeno linuxové distribuce) jsou jak ve verzi 32bitové, tak i 64bitové.

Doporučuju se určitě juknou na http://wiki.ubuntu.cz/…, kde najdete informace o přechodu z Windows na Ubuntu (platí to i právě pro uživatelsky přívětivější Xubuntu, Kubuntu a ostatní *buntu).
Obecně na tý wiki.ubuntu.cz najdete spoustu informací o Ubuntu a jeho derivátech (to Xubuntu, Kubuntu,...) a najdete tam určitě odpovědi na spoustu Vaších otázek.

Jinak se můžete mrknout i na http://proc.linux.cz

Bronzový

Jak ti to může vypršet? Já mám PC taky dva roky. Jednou to koupíš a máš to na furt ten OS vně.

Bronzový

Dobrovolně? :)

Zkus www.ubuntu.cz - z vypáleného cd můžeš i bez instalace spustit systém ať víš do čeho jdeš. :) Pokud nejsi hráč, tak změnu přivítáš :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.