led

Wikipédia a pobné encyklopédie tvorené bežnými uživateľmi.

Oproti tomu napríklad Britanica je tvorená profesionálne /preto je aj z časti platená/ a údaje sú overované. Tú môžme brať ako spoľahlivý zdroj.
otázka:
Tým, že do wikipédie môže vkladať informácie teoreticky každý uživateľ, nakoľko sú spoľahlivé?

oprava titulku
Wikipédia a podobné encyklopédie…

Nejlepší odpověď
arygnoc

encyclopedia brittanica je tvořená výhradně placenými autoři, údaj musí být potvrzené nejméně ze tří zdrojů (které musí londýnsky akademie uznat).

wikipedie v žádném případě není důvěryhodný zdroj.

Další odpovědi
chudst

Nejsou spolehlive. Pro odborne ucely jsou naprosto nedostacujici; resp. je potreba vse overit. Pro bezne uzivatele je to dokonale, protoze pokud se na neco potrebuji zbezne mrknout, hledam prvne na wikipedii. Osobne ji verim, zakladni informace poda pravdive a do detailu vetsinou nelezu; kdyz chci neco detailneji, radeji se po tom podivam jinde.

Drap

Již několikrát jsem našel informace neuplné, drobně zkreslené vyjímečně i mylné. Spolehlivost bych odhadl tak na 80 – 90%

baghira

Právě proto, že na wiki může přispívat kdokoliv, tak jsou omyly a nesmysly sice o něco častější, ale zato na druhou stranu jsou i podstatně rychleji odstraňované.
U technických nebo vědeckých témat je spolehlivost wiki podle mě velmi dobrá. U ostatních je často znát subjektivní pohled toho kterého přispívajícího.