DusanOrlik

WiFi Router-jak to funguje?

Zdravím,chci se zeptat na WiFi Router,konkrétně Router TP LINK WR340GD.Nevím přesně jak to funguje,ale myslím si,že když si to zakoupím,zapnu ho,zapnu i bluetooth v mobilu,že se můžu připojit pomocí toho na web,a můžu ten router brát všude sebou,a tak mám internet v mobilu zdarma pořád-přes wiFi,ne? Apoň si to myslím.Prosím o celkové,stručné vysvětlení pro laika,na co WiFi Router je? Díky moc za odpověď

Nejlepší odpověď
Hykam

WiFi a bluetooth jsou úplně rozdílné technologie, takto, jak popisuješ to chodit nebude.
WiFi router, je v podstatě rozbočovač, přivedeš signál do routeru (modrá zdířka) a z něho (žluté zdířky) vedeš LAN kabelem signál do PC, nebo bezdrátově přes WiFi.
Pro nastavení routeru ho budeš muset nejprve propojit s PC kabelem.

Další odpovědi
Hlada

Router zprostředkovává komunikaci mezi dvěma sítěmi. Trochu zjednodušeně si ho můžeš předstvit jako přepínač, který má na vstupu modrý WAN a na výstupu čtyři žluté LAN + WiFi. Žádný bluetooth nemá. Stejně tak nemá na vstupu přijímač WiFi, takže tak, jak si to představuješ, to fungovat nemůže.