Vašek123

Proč signál z wifi routeru dosáhne pouze tak na 3 metry přes zed nedosáhne vůbec?

Dobrý den, mám wifi,její signál dosáhne pouze tak na 3 metry přes zed nedosáhne vůbec, zkoušel sem jiný kanál signál wifi je vetší ale stejně… tak max 6 metrů a to je hodně wifi sousedů mi to chytá na 2 čárky a moji vzdálenou 5 metrů vůbec :( wifi je na bedně od počítače, počítač je v rohu u nosné zdi.

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. wifi routery jsou různé a s různými anténami
  2. zkontroluj konfigurac. snažil jsem se wifi vyhýbat, ale v posledních týdnech jsem měl v ruce dva různé routery. Oba v nastavení měli i sílu signálu ve 3 stupních
  3. můžeš mít vadný router. Když nic nezabere, jdi ho reklamovat. Navolno by měl dát určitě alespoň 10 metrů, příp. projít alespoň skrz jednu zeď.

Další odpovědi
badisko

No a co ?… Vymen router ..kde je problem … tou zdi to fakt nebude :D spis bych vydel problem jinde …navic neuvadis jak daleko mas sousedy …:D Pokud bydlis na samote u lesa a sousedi jsou vzdaleni 5 km tak v tom pripade gratuliji …
Ty routery nejsou zase az tak drahe … http://wifi-routery.heureka.cz/
Doplňuji:
videl

cochee

Zkus vyměnit standardní anténu na routeru za výkonnější. Domácí wifi routery mají buď vnitřní anténu (nemají „pendrek“), v tom případě ale zkontroluj (pokud tomu nerozumíš, tak v návodu), jestli jde vůbec externí anténu připojit – jestli je na routeru konektor. Pokud vnější anténa je, pak mívá výkon 2–5 dBi, zkus ji vyměnit za silnější, 8 nebo 10 dBi. Orientačně silnější antény jsou delší a tlustší, ale samozřejmě kup podle napsaného parametru. Některé wifiny mají dokonce 2 nebo 3 antény (technologie MIMO – to není české příslovce, ale anglická zkratka 🙂 ), pokud máš takovou, tak pak je ten dosah routeru divný a možná máš něco špatně v nastavení (vyzařovaný výkon.) U těchto routerů se v případě výměny antén mají měnit všechny a to za stejně výkonné (nejlépe stejný model), jinak můžou nastat problémy. I některé bezanténové (resp. s vnitřními anténami) routery mohou být MIMO.
K problematice signálu přes zeď: Jde-li o panelák, pak betonová zeď (ještě s ocelovým armováním uvnitř panelu) je pro wifi signál daleko těžší oříšek, než zeď cihlová.
A nakonec tě „potěším,“ že silnější anténa může, ale NEMUSÍ tvůj problém vyřešit… problematika je totiž daleko složitější, než jsem zde nastínil… ale vyzkoušet to samozřejmě můžeš.