Pokročilý

Proč signál z wifi routeru dosáhne pouze tak na 3 metry přes zed nedosáhne vůbec?

Dobrý den, mám wifi,její signál dosáhne pouze tak na 3 metry přes zed nedosáhne vůbec, zkoušel sem jiný kanál signál wifi je vetší ale stejně... tak max 6 metrů a to je hodně wifi sousedů mi to chytá na 2 čárky a moji vzdálenou 5 metrů vůbec :( wifi je na bedně od počítače, počítač je v rohu u nosné zdi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

1. wifi routery jsou různé a s různými anténami
2. zkontroluj konfigurac. snažil jsem se wifi vyhýbat, ale v posledních týdnech jsem měl v ruce dva různé routery. Oba v nastavení měli i sílu signálu ve 3 stupních
3. můžeš mít vadný router. Když nic nezabere, jdi ho reklamovat. Navolno by měl dát určitě alespoň 10 metrů, příp. projít alespoň skrz jednu zeď.

Další odpovědi:

Zlatý

No a co ?.... Vymen router ..kde je problem .... tou zdi to fakt nebude :D spis bych vydel problem jinde ...navic neuvadis jak daleko mas sousedy ...:D Pokud bydlis na samote u lesa a sousedi jsou vzdaleni 5 km tak v tom pripade gratuliji ...
Ty routery nejsou zase az tak drahe .... http://wifi-routery.heureka.cz / ...
Doplňuji:
videl

Stříbrný

Zkus vyměnit standardní anténu na routeru za výkonnější. Domácí wifi routery mají buď vnitřní anténu (nemají "pendrek"), v tom případě ale zkontroluj (pokud tomu nerozumíš, tak v návodu), jestli jde vůbec externí anténu připojit - jestli je na routeru konektor. Pokud vnější anténa je, pak mívá výkon 2-5 dBi, zkus ji vyměnit za silnější, 8 nebo 10 dBi. Orientačně silnější antény jsou delší a tlustší, ale samozřejmě kup podle napsaného parametru. Některé wifiny mají dokonce 2 nebo 3 antény (technologie MIMO - to není české příslovce, ale anglická zkratka :-) ), pokud máš takovou, tak pak je ten dosah routeru divný a možná máš něco špatně v nastavení (vyzařovaný výkon.) U těchto routerů se v případě výměny antén mají měnit všechny a to za stejně výkonné (nejlépe stejný model), jinak můžou nastat problémy. I některé bezanténové (resp. s vnitřními anténami) routery mohou být MIMO.
K problematice signálu přes zeď: Jde-li o panelák, pak betonová zeď (ještě s ocelovým armováním uvnitř panelu) je pro wifi signál daleko těžší oříšek, než zeď cihlová.
A nakonec tě "potěším," že silnější anténa může, ale NEMUSÍ tvůj problém vyřešit... problematika je totiž daleko složitější, než jsem zde nastínil... ale vyzkoušet to samozřejmě můžeš.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.