Krasimirov12

Wifi-internet

Dobrý den. Máme doma internet přes mobilní telefon…A k nám do baráku by nešlo připojit adsl. Na jakém principu pracuje systém wifi?
Doplňuji:
A co musim mít aby fungovalo připojení wifi

Nejlepší odpověď
anonym

Wi-Fi pracuje na principu že od modemu dostane požadavek a ten buď dle nastavení pošle pomocí signálu a nebo pokud je zapojen do LAN portu počítač, tak jej pošle po kabelu.
Doplňuji:
Nejlépe nastaven DHCP server pokud neumíte nastavit IP adresy (DHCP vám je přiřadí sám), zabezpečení WEP2 by mohlo postačit, pokud jste zkušený můžete ponechat bez šifrování a do WhiteListu vložit jen MAC adresy.

Další odpovědi
cochee

Pokud odmyslím možnost, že chcete ten internet z mobilu rozvést pomocí wifi (i to by šlo, i když je to netypické), potřebujete wifi rádio schopné provozu v režimu klient a AP zároveň, anténu a hlavně poskytovatele internetu, který k vám wifi signál dopraví – pokud u vás nikdo takový nefunguje, internet nebude…

franku

Bezdrátové připojení funguje na principu,že Wi-Fi přijímač musí vidět na vysílač.Nesmí být v cestě žádná překážka.