Wortygen

WIFI-HESLO

Chci se zeptat , zda jde nějak zjistit kod zabezpečení od wifi přes jakékoliv programy.
Doplňuji:
Chci se připojit na naší wifi , protože jsem zapoměl zabezpečovací kod ! :(

Nejlepší odpověď
Hlada

Heslo máte v nastavení routeru.

Další odpovědi
mosoj

Uvést do továrního nastavení a znovu nastavit spolu s novým kódem.

badisko

pokud mate router tak to byva ze spodu vytistene…pokud se pokousite prolomit neci Wifi je to trestne…nebo kontaktovat poskytovatele internetu..O2­..vodafone ci co to mate za net..

Bedy

Vezměte si příručku k Vašemu wifirouteru/modemu a přihlašte se do nastavení (otevřít Internet Explorer nebo alternativní prohlížeč, zadat tam adresu routeru – například 192.168.1.1, vyplnit jméno a heslo (pokud to nikdo neměnil, často to bývává jméno: admin, heslo: admin) a pak už se jen podívat do nastavení bezdrátové sítě (wireless settings) a tam uvidíte heslo.
Pozn.: Pokud používáte zabezpečení metodou WEP, tak to dokáže zkušenější uživatel prolomit cca do 10minut. Proto lepší volbou je zvolit zabezpečení WPA-PSK (též zvané jako WPA Personal) anebo ideálně WPA2-PSK (WPA2 Personal).

WPA2 prý prolomeno ještě nebylo, nepočítám-li slovníkovou metodu aneb „Hádej, hádej, hádači 😉“. Beztak by to bylo velmi složité prolomit.

A když nemáte u sebe příručku, tak hold vzít tužku nebo párátko a držte cca 10 vteřin tlačítko RESET. ALe pozor! Tím se vymaže všechno nastavení a vše se bude muset nastavit znovu! To bude lepší zavolat někoho zkušenějšího anebo nám říct značku a model tý krabičky (router/modem) a můžeme Vás zkusit provést krok za krokem.