TONICK

WiFi anténka

Zdravím, koupil jsem si TP-Link 8dBi 2,4GHz Indoor Omni-directional anténu (černou) a mám dotaz. Již delší dobu mám takový ten klasický WiFi přijímač od TP-Link a bylo mi řečeno, že to na něj jde namontovat. To nezapírám. Ale návod na anténce ukazuje montáž na router namísto slabší anténky. Nějak se bojím, abych tam něco nepokazil. Je potřeba dát na něco pozor (impedance etc.) nebo opravdu mohu bez problémů namontovat anténu jak na přijímač TP-Link, tak na router namísto stávajících malých (2dBi) antének? Děkuji za rady a odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Elektricky nic nepoškodíte, bez obav to vyzkoušejte.

Další odpovědi
MK44

Jestli dobře rozumím, chcete připojit novou anténu ke staršímu zařízení. Jde-li o pasivní anténu, tj. takovou, která nemá vlastní napájení, pak po elektrické stránce žádné nebezpečí nehrozí. Může hrozit maximálně mechanické poškození přípojného konektoru například stržení závitu apod.