Orion

Widows Vista a změna základní desky

Změnil jsem si základní desku a procesor, z intel na amd, teď mi windows vůbec nechce nabootovat, vždy to háže BSOD, i když dám nouzový režim. Dokonce ani nenaskočí taková ta načítací obrazovka s běžícímy pruhy „http://blogs­.dirteam.com/blog­s/sanderberkou­wer/WindowsSer­ver2008R2×64E­dition2009011215­2220_16F9B800­.png“, jen to problikne a zobrazí se modrá smrt asi na 0.5 sekundy a samo se to rebootuje.

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows na jádru NT se takto brání proti kopírování – Windows 98 a podobné by Vám šly, ale Winy postavené na jádru NT (tedy ty novější jako Windows XP, Vista, 7 apod.) to mají takto no.
Budete tedy muset Windows Vista nainstalovat znovu, ideálně provést čistou instalaci – při instalaci zformátovat systémový oddíl disku (zpravidla C:).

Další odpovědi
cochee

To chceš říct – změnil jsi desku a CPU a snažíš se nastartovat z původního pevného disku původní Windows? Tak to se nediv, takhle to nejde, nainstalované ovladače se snaží hledat původní hardware a ten není a naopak nový hardware nemá ovladače, jinými slovy na dvou různých počítačích jsou úplně různé Windows 🙂

anonym

Co se podívat do BIOSu, zda zná HDD, jak je nastaven bootování …

jpau

Orion má pravdu (tazatel píše o BSOD, což je věc z Windows a s Biosem to opravdu nemá nic společného), vesměs co se tu píše jsou ptákoviny. Vcelku bez problémů lze systém s Plug and Play nainstalovat na jednom počítači, vyjmout disk a dát ho do jiného a systém normálně nabootuje, to že to není úplně košer řešení je další věc.

Další, to co píše Bedy sice existuje ale řeší se to kultivovanějším, víc user-friendly způsobem a to, že systém naskočí a dozvíš se že „Tvůj systém je zřjemě nelegální“ a bude ti nabídnut odkaz kde ho můžeš „zlegalizovat“.

Já se nejvíc přikláním k tomu, že když to tazatel sestavoval tak něco posral (inu statická elektřina je svině). Samozřejmě bych to napřed zkusil reinstalovat anebo klidně jen nabootovat instalaci ale podle mě se to nainstalovat nepovede. Problém bych hledal v pamětech, pokud je tam víc pamětí pak je zkusit kus od kusu a uvidíš sám.

Hlada

Chyba je v ovladačích a zároveň může být i v novém HW. Jestli nechceš systém přeinstalovávat, slož původní počítač a nainstaluj nativní ovladače. Do odkazu jsem dal jeden z návodů. Pak vyměň desku a zhruba PC otestuj. Nejdřív otestuj RAM Memtestem, pak zbytek třeba instalačkou Windows nebo nějakým záchranným bootovacím CD. Teprve potom, až budeš mít jistotu, že je železo v pořádku, se můžeš vrátit k původnímu disku. Bude potřeba najít a nainstalovat nové ovladače.

Zdroj: http://pcnapo­veda.cz/vymena-zakladni-desky-bez-reinstalace-windows/

Orion

botuje to z hdd s windows, jak bych asi rozběhl ten nouzový režim? teda ne že rozběhl ale viděl nabídku s nouzovým režimem. Nefunguje nic, vždy tam problikne bsod.