Rainy

Wi-Fi výpadky – Co je příčinou/Jak je zamezit?

Na mobilu i na notebooku jde Wi-Fi normálně a z ničeho nic se nám Wi-Fi odpojí a nelze se připojit zpět. Když se chci na mobilu znovu připojit, tak signál je v pořádku, akorát je tam napsáno Uloženo, Zabezpečeno. U notebooku to hlásí něco se SSL. Pomáhá pouze restartování routeru a mě nebaví to restartovat každý den 10×.. Můžeme s tím něco udělat?
Router je TP-Link

Nejlepší odpověď
cochee

Může to mít dvě příčiny, je-li jinak router v pořádku. 1. Slabý signál, router je například ve vedlejším pokoji nebo dokonce přes dvě zdi. 2. Je-li v okolí hodně různých wifi sítí, lezou si navzájem do kanálu. Wifi pásmo radiových frekvencí je rozděleno na několik sousedících a mírně se překrývajících úseků, těm se říká kanály a jsou očíslovány, přitom wifin je několik standardů a těch kanálů může být v jiném standardu různý počet. Řešením je stáhnout si program na skenování wifi pásma, velmi pěkný existuje například pro androidové smartphony. Program ukáže graficky, které kanály jsou obsazeny a jak silným signálem. Nejlépe je pozorovat wifi několik dní a pak zvolit kanál, který je nejčastěji neobsazený, popř. nejslabším cizím signálem, tento kanál se pak nastaví v administračním rozhraní routeru, protože obvykle je router z továrny nastaven na automatickou volbu kanálu. Takže se automatika přepíše na ten konkrétní zvolený kanál a výpadky by mohly ustat, anebo se aspoň výrazně omezit.

Další odpovědi
Banán88

… zdravicko, u Wi-Fi standartni (jsou i vyjimky, nicmene kvalita Wi-Fi .. ehm..) doporucuji pozmenit poskytovatele a prejit na jakoukoliv „kabelovou“ formu (jen ne T-mobile) .. hlavne si procist poradne smlouvu a zjistit si jake jsou moznosti tzv uskoku pri nespokojenosti.. Mohu poradit, zkusenosti z praxe, zivil jsem se tim par let

ptáč

Tento WiFi router je už starý a nespolehlivý, daruji ho za poděkování. Dělá stejnou neplechu.