MonkeyKing

Webové stránky snadno a rychle

Potřeboval bych si udělat web. stránku – částečně ovládám HTML, ale nevím jestli to je ještě moderní. Chci aby byla profesionální a ne nějaký blog.cz a takový doslova pí***! Jak? A co doména? Kolik stojí a kde ji sehnat nejlevněji? Také jsem slyšel o javě /džava/ – jak je těžká?

Kdyby vše nešlo – Existují nějaké firmy, které vám udělají web stránky?
Doplňuji:
Já bych potřeboval opravdu profesionální – žádný reklamy, žádný kometáře. Prostě člověk by tam přišel viděl by informace, fotky, videa + nějaký blog.

Nejlepší odpověď
Bedy

Navrhuju si založit freehosting na www.ic.cz nebo www.endora.cz, tam člověk může dělat, co umí, sice je to lehce omezeno oproti placené variantě, ale tu není problém si kdykoliv koupit.

Jinak existuje řada firem, které stránky dělají nebo hodně studentů se tím živí, stačí pohledat na netu.
Java až zas tak těžká není, je lehčí než klasické programovací jazyky.
Doplňuji:
Na té Endoře je opravdu minimum reklam a IC dává reklamu úplně nahoru, kde je taková lištička. Jsou to opět jen textové reklamy – žádné velké blikající odporné reklamy, ale prostě takové menší, méně nápadné.

Nicméně si můžete zaplatit klasický webhosting, kde reklamy nejsou. Neznám nic, co by bylo zdarma a bez reklam.

Další odpovědi
terkus

Tak snadno a rychle je to nejjednodušší rozhodně na Endoře, kde se nainstaluje redakční systém Wordpress a vše je za pár minut. Je pak možné si vybrat z desetitisíců vzhledů, takže profesionální vzhled není problém. Tady je o Endoře a zároveň ukázka stránek WP: http://www.xweb­.8u.cz/wordpress-endora/ . Nicméně samozřejmě jako blog vypadat nemusí, další jiná ukázka stránek ve WP: http://www.studijni-svet.cz/. Tenhle redakční systém používám už roky a je to rozhodně o 1000% lepší než dělat statické stránky v html, to se dneska už nedělá…Jinak Endora je dobrá jen na menší projekty, jinak pouze a jedině WEDOS hosting, stojí to korunu na den a kvalita je někde úplně jinde.
Doplňuji:
Jinak WP je bez znalostí jakéhokokliv jazyka

Awe

Firmy na tvorby webu jsou ale není to levná záležitost…Do­poručuji zakoupit základní hosting (najdeš na netu) a zakoupit si doménu na půl roku.Jestli-že ovládáš html tak jsi více méně v suchu.stáhnul bych si nějakou základní PHP tému a graficky s kódovaním bych si jí udělal k obrazu svému.Já jsem pár let z5 dělal weby pomocí PHP a bylo to opravdu párádní. (v PHP html určitě využiješ naplno).Jen musímš mít ještě v cit pro design a určitě umět ve photoshopu
Doplňuji:
Jak říkám profesionální web uděláš pomocí PHP a mysql

anonym

Za co platit cca 500 ročně? To chce svůj pořádný nápad a ne platit za WYSIWYG. Progr. jazyk Java zvládneš, hlavně s tím neztrácej drahý čas.

ivzez

Existují prodejci domén, kteří Vám k zakoupené doméně poskytnou hosting zdarma a bez reklam. Já takhle hostuju u TELE3.

Nabízí prostor 20 MB, což na běžnou prezentaci ani nevyužijete.
Pokud byste potřeboval prostoru více, není problém hosting/prostor dokoupit.

Chcete-li, aby Váš web fungoval spolehlivě, nedoporučuji hypertextový jazyk (HTML) podceňovat.

Jinak je dobrý i freehosting na Endoře, ale tam musíte počítat s reklamou.
Doplňuji:
Zakoupení domény je dobré i z důvodu vlastního
e-mailu, což na potenciální zákazníky působí důvěryhodněji.

E-mail na vlastní doméně můžete zprovoznit u Google,
kde budete mí k dispozici i dokumenty a další služby.

Cena domény .cz se pohybuje kolem 200 Kč za rok.