polak

webová kamera na dálku

doma mám kameru a připojuje se přes USB. Já ale chci kameru mít v jiném pokoji, jak to mám udělat aby to šlo.
Doplňuji:
Ne nechcu. Ale proč nemá překročit 7 metrů. A kde mám sehnat tak dlouhé USB prodloužení.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak ji dej do jiného pokoje, ale usb kabel by neměl překročit maximálně 7 metrů. Nejlepší je 2 metry.
Neříkej, že chceš sledovat co dělají.

  1. tvé dcery v pokoji s návštěvami
  2. tví rodiče, když jdou spát

:D :D :D

jednoduše řečeno, ztrácel by se signál. Kvalita by stála za prd teda pokud by to vůbec šlo.
a tak dlouhé prodloužení? Napadlko tě, že si můžeš koupit třeba tři dvoumetrové usb kabely?

Další odpovědi
GangstaHelper

Maximální délka USB kabelu je pro verzi 1.1 3 metry a pro verzi 2.0 5 metrů. U verze 3.0 specifikace přímo délku neurčuje. Tato omezení jsou z toho důvodu, že delší kabel by chytal velká rušení. Z toho samého důvodu pravděpodobně nebude možno zapojit dvě prodlužky do sebe.

USB prodloužení poměrně levně můžete koupit třeba zde http://www.al­facomp.cz/php/in­dex.php?eid=106H40&Se­arch=usb+prodlou­%9Een%ED&Sear­chType=1&Sear­chSubmit=1

Z mojí zkušenosti nemohu dlouhé USB prodloužení doporučit. Například telefon nechtěl při 5m nabíhat.

Webová kamera na dálku jednoznačně jako IP kamera http://www.al­facomp.cz/php/in­dex.php?eid=15L14007P­0VV . Obvykle se připojují běžným síťovým UTP kabelem, délka není omezena. Ty lepší mají i wifi.