Lenča59

webkamera-jak zvýšit kvalitu?

Dobrý den, nešla by nějak zvýšit kvalita webkamery? Myslím obraz. Například na ask.fm by jste dokázali spočítat ty pixely! >:( už sem se na netu dívala.. já mám takový pocit že v nějakém nastavení to je možné nastavit 😁 prosím pomozte mi, kdyby to bylo nutné tak používám notebook Vaio Sony

Odpovědi
Michal Kole

jelikož se jedná o bitomapový obraz tak to bohužel nejde.

Zvětšovat obrázky lze pouze vektorové, protože jsou psány matematickou funkcí a vstupní proměnou můžeš vynásobit, aby byla větší.

Děda Louda

Výměnou kamery.

Bedy

Pokud integrovaná kamera má jen 0,3MP, což je rozlišení 640×480, tak z toho lepší a větší obraz uděláte těžko.
To chce kameru s lepšími čočkami a lepším rozlišením, třeba nějakých 2MP, což je tuším rozlišení 1600×1200 pixelů a to by mohlo dělat už lepší obrázky. Taky je nutné koukat na rychlost počtu snímků za vteřinu. Čím více za vteřinu dokáže udělat snímků, tím lépe.

vito

Pokud mate nizke rozlišni kamery a nelze přepnout na vyšší tak pak se vyšší kvality dosáhne zlepšením osvětlení snímaného objektu.