metalavenged

w/, w/o, b/c – Jak vznikly tyto zkratky?

Když pracuji s hovorovým anglickým textem, často narážím na tyto zkratky. Nejdříve mi to vrtalo hlavou, ale z kontextu jsem to nakonec přeložila (with, without a because). Jen nemám tušení, jak něco takového vznikne. Chápu, jak vznikne etc. (et cetera) nebo 4U (for you) či asap (as soon as possible).
Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
annas

Snad se to dovíte z odkazu

https://www.qu­ora.com/What-is-the-origin-of-using-w-for-with-and-w-o-for-without

http://english­.stackexchange­.com/question­s/115367/are-w-o-w-b-c-common-abbreviations-in-the-us

Další odpovědi
Cenobita

V chatech, kde jsou lidé online se snáze sledují myšleny toho druhého než čtením offline sdělení, navíc je možné se novým dotazováním ubezpečovat o správném pochopení sdělení. V chatech je možné, pro urychlení psaní vynechávat celá slova a rutinním používáním se tato praxe stává natolik běžnou, že jsou zkratky fixovány a přijímány za zcela běžná a svébytná slova, sdělení a myšlenky. I v české řeči, psané či mluvené je už úplně běžné používání: OK, jj, LOL, FY, smajlíků a dalších zkratek. Takže vlastně chaty a internetové diskuse jsou takovou porodnicí zkratek.

Mc Merkurion

Cenobita: tak,tak … někdy to vypadá jak šifra mistra Leonarda…

annas

Tazatel se ptal na původ konkrétních zkratek, nikoliv chatování.