pusinka50

Vztahuje se varování před smrtícím metylalkoholem i na Becherovku?

Koupila jsem na Vánoce lahvinku Becherovky v klasickém „českém“ Tabáku fungujícím tu již mnoho let, nikoliv ve večerce, ale zarazilo mě, že láhev nemá nový, červenými znaky označený kolek. Slyšeli nebo viděli jste někdy ve zprávách, že mimo rumu a vodky by se varování týkalo i becherovky, která má 38% alkoholu?
Prodavačka mě ujišťovala, že oni zcela jistě pančovaný alkohol neodebírají.

Nevím, kam tuto otázku zařadit, tak snad nebude vymazána.
Doplňuji:
Aféra není zdaleka ukončena, jsem si jistá, že smrtící alkohol je jak časovaná bomba, zatím ho stáhli z prodeje, ale prodat ho chtějí, takže zas někde někdy vyplave na povrch a budou další mrtví, o tom svědčí nové zprávy o dalším smrtícím metylalkoholu v TV. Jestli to bude za týden, měsíc, rok nebo několik let nikdo neví. A že se to týká alkoholu nad 20% vím taky. Ale becherovka by měla být skutečně chráněná značka, která prezentuje naši zemi a kde by měly panovat nejpřísnější předpisy, co se distribuce týká? Tak mě jen zajímá, jestli mi něco ze zpráv neuteklo, nedívám se na ně každý den.

Nejlepší odpověď
quentos

Podle všeho nikoli. Zde si můžete projet seznam značek, v nichž byl metanol nalezen. Becherovka mezi nimi není a nikdy ani nebyla v souvislosti s touto kauzou zmíněna. http://zpravy­.ihned.cz/c1-57505220-ministerstvo-zverejnilo-etikety-lahvi-s-metanolem-podivejte-se-jestli-je-nemate-doma
Doplňuji:
huxa: jenže vzhledem k tomu, že prohibice už je minulostí, zjevně se dnes není čeho bát.

Další odpovědi
badisko

ne nebyla na seznamu…

mosoj

Becherovka není alkohol to je lék !!!
To říká plzeňák !!!

http://www.jan­becher.cz/ochran­ne_prvky/
Doplňuji:
Viz. kolek ..............
Existují všechny varianty.

  1. Původní kolek.
  2. Původní kolek přelepený novým.
  3. Nový kolek.

BANAN93

já bych radši nic čemu nedůvěřuji nepil – becherovka je značka sama o sobě měla by být dobrá – ale kdo ví jestli nějaký vietnamec nevybral z kontejneru lahve od ní, neudělal nové víčko a dal falešnej kolek. Quentos vždyť lidé umírají dál sice už míň, ale vetší nárůst mrtvých se očekává po svátcích
Doplňuji:
myslím že lidi co pili pak více druhů alkoholu přežili a ti co si jen srkli toho špatného ..... tak prokládejte becherovku whisky .....

huxa

a já vám pusinko trošku zkazím chuť. Methanol (pro vás metylalkohol) můžou obsahovat a také obsahují všechny destiláty-prohibice brala vše s a nad 20% alkoholu.
Doplňuji:
Tím jen chci říct, že je to vážně jen aféra.

  1. metylalkohol je zastaralý název, nevím, proč jej ve zprávách používá, možná, aby to bylo více „kůl“, nicméně teď se již používá v chemii methanol či metanol
  2. methanol obsahuje daleko více výrobků, než si myslíte a doopravdy všechen pálený alkohol, akorát ve velmi nízké koncentraci
  3. Kolikže zemřelo či se jen otrávilo letos lidí methanolem? 50? vzhledem k tomu, že každý den umírá jinými cestami 270 lidí to je zanedbatelné.

anonym

.. ja vozim casto do Nemecka Becherovky jako darky a kdyz " to v Cechach propuklo", tak mi vsichni pak volali , jestli je to i v te jejich !! Jako kdybych ji vyrabela ja .. :) ale nikomu se zatim nic nestalo , tak verim, ze to v tech Becherovkach nebylo .. -iv-

Damiana

Bohužel, jak to bývá u těch nejznámějších a nejprodávanějších značek, právě ony přitahují plagiátory nejvíc. Rozumím ti, taky bych byla opatrná.