vztahuje se na mne amnestie nedodelala jsem hodiny a byla jsem odzouzena k vikonu trestu

bylo to za kradez paragraf 247

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nezlob se na mě, ale já bych ti zrušil veřejně prospěšné práce a dal tě znovu do učení. To slovo vikonu je opravdu nádherný výtvor. Brrrr.

Další odpovědi
fortin

Na odsouzení k veřejně prospěšným pracem se amnestie nevztahuje. Už proto, že jde o alternativu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=amnestie

standa

Pokud naleznete ve svém rozsudku tuto trestně-právní kvalifikaci vašeho jednání:

§ 247, odstavec 1, písmeno „e“

…tak máte určitou šanci. Pak se můžete obrátit na soud (který vás odsoudil) s příslušným dotazem.

Ale z logiky věci (pokud se nejedná o souběh více trestných činů a byl by to jen ten § 247/1.e, tak už byste musela být vyrozuměna) se nejspíš bude jednat o jiné odstavce § 247/1, na které se novela trestního zákoníku nevztahuje.

To fortin:

na případné (ne)uplatnění novely trestního zákoníku nemá vliv druh trestu, ale konkrétní trestný čin…, kdy se posuzuje ZDA a v jaké míře se udělený a nevykonaný trest po 1.1.2010 bude přiměřeně zkracovat.