Vztahuje se na mě v mém případě amnestie?

Měl bych dotaz ohledně ŘP sk.B,Teď v lednu mi končí trest zákazu řízení po 2 letech,dostal jsem 6 měsíců podmíněně na zkušební dobu 3 roky chci se zeptat zda se na mě vztahuje amnestie a zda mohu žádat o prominutí trestu a výmaz z rejstříku trestu.A kde.Předem děkuji za opověď.

PS:Zkušební doba mi končí 25.01.2014.
Důvod odebrání ŘP byl alkohol.

Odpovědi:

Zlatý

Jestli dobře počítám - řidičák teď budeš mít, ale jsi v podmínce ještě rok.
Napsal bych na soud a nechal tomu volný průběh. Myslím, že toto není třeba honem řešit - teď jsou k řešení podstatnější případy.
Ve své podstatě - stejně už s alkoholem za volant sedat nebudeš, budeš se chovat tak slušně abys nenarazil na zákon (to, že se trest vymaže neznamená, že ti ho příště nepřičtou jako reciditivu - leckdy se takové věci dokáží vyhrabat), tak snad už na nějakém dni nesejde.

Pokročilý

To jsou dvě odlišné věci. Pokud je podmínka tak, jak píšete, tedy 6 měsíců, do amnestie se vejdete. Zákaz řízení vám končí, tedy můžete žádat o vydání ŘP. O výmaz z rejstříku nežádejte, to soudy vyřizují samy. A jak píše venkovan, bude sice na vás hleděno, jako byste nikdy nebyl odsouzen - výpis z rejstříku budete mít čistý - o to tedy žádat nemusíte, ale v opise to stejně zůstane. Výpis si žádá třeba zaměstnavatel, opis orgány činné v trestním řízení. A ty se to tedy dozví, kdybyste něco provedl.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.