vztahuje se na me amnestie

nedodelala jsem hodiny a byla jsem odsouzena na 4 mesice

Nejlepší odpověď
Miroslavst

žádná amnestie nebyla, tedy alespoň k 1.1.2010 jak se každý domnívá.
Pouze byla novela tr. zákona a ten některé tr. činy zmírnil na přestupky.
Ve vašem dotazu neuvádíte za co jste byla odsouzena-že nejsou odpracované veřejně prospěšné práce je jedna věc, ale za konkrétní tr. čin jste je dostala není uvedeno, takže není možné odpovědět.

Další odpovědi
standa

To Miroslavst:

Všimnul jsem si, že již opakovaně (a správně) upozorňujete, že žádná amnestie nebyla…, ALE drtivou většinu laické veřejnosti nezajímá z jakého ´právního titulu´ by mohl být trest zkrácen či zrušen.

A je faktem, že pro tuto drtivou většinu ´laické veřejnosti´ je synonymem k rušení trestů právě výraz AMNESTIE.

I když osvěty i na tomto poli není nikdy dost, že 🙂