Vztahuje se na mě amnestie?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se na mě vztahuje amnestie když jsme řídila bez řidičáku
a dostala jsem pokutu , kterou jsme nezaplatila děkuji za odpověd.

Odpovědi
standa

Nezaplacení pokuty nemá vliv na to, zda bude zmiňovaný skutek případně ´amnestován´.

To jestli se na vás bude vztahovat ´amnestie´ záleží na jediné ´drobnosti´, a to zda jste řídila BEZ řidičáku, který jste ani nikdy předtím neměla a nebo jste řídila BEZ řidičáku, který vám byl dříve odebrán…

V prvém případě budete mít štěstí a trestný čin „řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění“ bude zrušen a překvalifikován na přestupek s tím, že v rámci přestupkového řízení dostanete určitě pokutu a možná i zákaz řízení.

Teď mě napadla ještě jedna možnost, a to jestli jste řídila BEZ řidičáku, který jste jen zapomněla doma. V tomto případě stačí jen zaplatit pokutu a je po ´problému´.