Bronzový

Vztahuje se na cyklistu zákaz vjezdu nebo zákaz vjezdu v jednom směru? Není to jen pro motorová vozidla?

O víkendu jsem jela přes parkoviště do jednosměrky a naproti mě jel policajt v autě, zastavil a upozornil mě, že jedu v jednosměrce, že bych to měla projet jinudy. Nicméně mi chybělo asi třicet metrů, tak jsem vesele pokračovala dál :-)

Tak to jsem tedy měla štěstí, že jsem narazila na milého policistu...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jasně, že jednosměrky platí i pro cyklisty...!
Stejnětak nemá cyklista na přechodu pro chodce přednost...!
___
Fascinuje mne, jak mnoho cyklistů nemá ponětí o pravidlech, jimiž by se měli řídit...
:-))

Další odpovědi:

Zlatý

Jsi účastníkem silničního provozu a musíš respektovat dopravní značky, příkazu policie atd..

Stříbrný

Pokud byl ten zakázaný směr do jednosměrky označen takhle http://www.adoz-znaceni.cz/… tak samozřejmě že platí i pro cyklisty, značka se jmenuje Zákaz vjezdu všech vozidel.

Stříbrný

tos měla štěstí že to skončilo jen upozorněním, jinej pitomej fízl by Ti napařil 1000 Kč štrof

Zlatý

dopravná značka "Zákaz vjezdu všem vozidlům v tomto směru" platí pre všetky druhy vozidiel včetne bezmotorových a bicyklov.
dopravná značka "
Výnimka platí len v spojení s dodatkovou tabuľou E12b "Vjezd cyklistů v protisměru povolen" https://www.google.sk/… , prípadne dodatkovou tabuľou "mimo cyklistů" https://www.google.sk/… i keď v tomto druhom prípade z Neratovíc nejde o oficiálnu dodatkovú tabuľu a preto "Policie České republiky bude mít rozhodující slovo v tom, kterými jednosměrkami budou moci jezdit cyklisté i v protisměru."

Bronzový

Bože můj, vy by jste neměla vůbec na silnici lézt s kolem. Pokud jedete po silnici jste automaticky ÚČASTNÍK DOPRAVNÍHO PROVOZU. Musíte se tedy řídit podle pravidel dopravního provozu na komunikacích.

Měli by zakázat cyklisty na silnicích. Je to jen otázka času, než se cyklista připlete pod kola.

Bronzový

Značka zákaz vjezdu se cellým názvem nazývá.: Zákaz vjezdu všech motorových a nemotorových vozidel!!!
Totéž platí i pro jdenosměrky!!Ovšem zákaz pro cyklisty může upravit dodatková tabulka,která povoluje v protisměru jízdu cyklistů!!!
Jinak - cyklisté tyto DZ běžně obě porušují!!!Já osobně jednosměrku také,nebotˇ při jízdě z práce bych musel skoro o kilometr delší cestou!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.