Vztahuje se amnestie.r 2010 i na podmínku?

Dobrý den chci se zeptat : jsem v podmínce za řízení bez ŘP,bude mě tato podmínka také amnestovaná?Děkuji za odpověd.

Odpovědi
standa

Pokud jste kromě řízení bez ŘP (což je bývalý trestný čin dle § 180d) nespáchal jiný trestný čin (např. maření výkonu úředního rozhodnutí dle § 171), tak vám podmínečný trest bude kompletně zrušen.

Ale v rámci přestupkového řízení (původní trestný čin byl překvalifikován na přestupek) obdržíte nejspíš ´jen´ finanční trest a teoreticky byste mohl vyfasovat i zákaz řízení.

Během měsíce ledna byste se měl tyto skutečnosti dozvědět z dopisu od soudu.