vztahuje se amnestie nebo zkrácení trestu

přítel byl odsouzen za §187 odst.2 na 4 roky bude mít již půlku za sebou děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Trestný čin dle § 187/2 Nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů
je i podle nového trestního zákoníku (§ 283) trestným činem se stejnými trestními sazbami, v tomto případě 2–10 let. Z tohoto pohledu se ´amnestie´ na tento trestný čin nevztahuje.

Technicky však ano, protože tento trestný čin bude překvalifikován podle novelizovaného znění § 283, ale na trestní sazbu to nebude mít vliv.

Na druhou stranu půlka trestu je vykonaná, takže lze žádat o podmínečné propuštění…