tomasdobr

Vztahuje se amnestie na plnoletého člověka, který se v roce 2012 dopustil trestného činu krádeže v hodnotě do 2000,– Kč?

amnestie

Odpovědi
anonym

Tomáši, bude pro tebe prospěšné zjistit si, co je trestný čin a co přečin. No a pro toho, kdo krade tak malé částky, mám jediný vzkaz: když krást neumíš, tak to nedělej. Školení v této branži poskytují osoby od písmene „K“ nacházející se toho času mimo ČR. U nich zřejmě i amnestie zafunguje tak, že budou čistí jako lilium. Ono to bude asi tím dalším „K“, které tu nebetyčnou zhovadilost uvedlo do chodu. Otázkou je PROČ a taky možná ZA CO?

sio

Pokud vím, krádež do 5000,– Kč je přestupek. Přestupek se neřeší v trestním řízení, a amnestie se týká jen trestních věcí.
Ovšem pokud je to vedeno jako trestný čin, jak píšete, jde buď o opakovanou krádež, (u recidivistů se ohled na to, že odcizená věc měla nižší hodnotu než 5000,– Kč už nebere do úvahy), nebo třeba o rabování, loupež apod. A v tom případě záleží na rozsudku.
Pro Ocko – myslíte tedy, že krást by měl jen ten, kdo to umí? 🙂