nanyna

vztahuje se amnestie??

dobrý den chtela jsem se zeptat pritel byl odsouzeny za elpaso a krades v prvnim odstavci 247 pismeno e spadne mu ta krades?? dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud byl uložen souhrnný trest za oba trestné činy (loupež + krádež), tak soud MŮŽE přiměřeně tento trest zkrátit proto, že trestný čin ´opakované drobné krádeže dle § 247/1.e) byl zrušen.

Je právěm soudu, posoudit všechny související okolnosti, zejména vliv jednotlivých trestných činů na délku souhrnného trestu a poté rozhodnout.

Pokud přítel od soudu ještě neobdržel žádné vajádření, tak nechť podá dotaz zda a v jakém rozsahu bude souhrnný trest zkrácen.