Bejbinka

Vztahuje sa amnestia na odsudeneho za kradez na 12 mes.,nastupit na vykon trestu mal dnes 2.1.2013,ale nenastupil. Vdaka

Dobry vecer prajem. Priatel bol odsudeny za kradez na 12 mesiacov, den nastupu na vykon trestu je dnes 2.1.2013 (myslim,ze do 15 hod). Dufal v amnestiu a preto nenastupil. Vztahuje sa teda amnestia aj nanho, ci naopak, bude musiet pykat i za marenie? Poradite mu, prosim, co robit? Dakujem

Odpovědi
terry

Doufat v amnestii a nenastoupit trest je holé bláznovství.
Stejně má vždy poslední slovo soud, to priaťel nevěděl?
A kam bychom došli, kdyby všichni zloději dostli amnestii?
Jak by bylo vám, kdyby vám něco ukradli a toho zloděje pustili jen tak. Pro nic za nic.

hanulka11

měl nastoupit a nedoufat v něco ,čím si nebyl jistý- pokud by se to na něj vztahovalo jistě by mu to oznámili
takže nastoupit a je to

anonym

Bejbinko uklidním tě. Přítelův trestný čin byl rozhodnutím prezidenta amnestovaný a tudíž mu byl odpuštěn, resp. bude mu odpuštěn. Nemusí se ničeho bát.
Tak a aby té radosti nebylo tolik, v roce 2013, přesněji 2.1.2013 se dopustil trestného činu maření výkonu rozhodnutí a za ten nejspíš sedět půjde, jelikož na ten se amnestie nevztahuje. Pokud by měl nastoupit 31.12.2012 tak ano.
Takže se po té radosti začněte pomalu loučit.