Hafanana

Vzrostlá vrba místo slunečníku?

Chtěl bych si koupit na zahradu smutecni vrbu, ale nedari se mi ji na netu nalezt… Nevite, kde by se dala poridit?

Nejlepší odpověď
annas

Stačí někde utrhnout proutky, dát je do vody. Naklíčí rychle, je to plevel. Pak zasadit, opravdu rychle roste. Udělala jsem tak, teď bych se vrby spíš potřebovala zbavit. Mám ji asi 3 či 4 roky.

Další odpovědi
beer

Pokud si ji nechceš vypěstovat z proutku, můžeš si koupit celou rostlinku, už s vyšším kmínkem. To se pak hodí při použití jako slunečník. Ale pozor, raději sháněj kultivar, který nedoroste v budoucnosti obřích rozměrů !
Správně se to ale jmenuje vrba bílá smuteční a projdi si prodejce:
http://www.go­ogle.cz/search?q=smu­tecni+vrbu&sou­rceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=DKMCUL_jC4­fh4QSUzZC7CA#hl=cs&­gs_nf=1&pq=vrba%20b%C3%A­Dl%C3%A1%20smu­te%C4%8Dn%C3%AD%20k%C4%8­D&cp=9&gs_id=s&xhr=t&q=s­azenice%20vrba%20­b%C3%ADl%C3%A1%20s­mute%C4%8Dn%C3­%AD%20K%C4%8D&pf=p&rls=c­om.microsoft:cs%3A­IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&sclient=psy-ab&oq=sazenice+vrba+b%C3­%ADl%C3%A1+smu­te%C4%8Dn%C3%AD+K%C4%8D&­gs_l=&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.,cf.osb&fp=e1625f3­d7bdaee11&biw=1016­&bih=631
Doplňuji:
Převislých dřevin je ale více, takže nemusí jít jen o vrbu. Jsou také dřeviny, u kterách se dá koruna celkem jednoduše tvarovat a zase máš onen deštník )
Pokud neuspěješ zde, stačí navštívit zkušeného zahradníka v okolí a rád ti poradí, jak nejlépe tvůj zámysl uskutečnit. Tento postup ti doporučuji dokonce preferovat.

Deli

V zahradnictví s okrasnými dřevinami ji najdeš. Než se však dočkáš vrby – slunečníku, počkáš si.

venkovan

Pokud máš malou zahradu (cca 800 m2, tak bych na ni raději zapomněl. přeroste a potom se obtížně (citově, ne technicky) kácí. Ale jinak je to krásný strom, který pokud je místo, si zaslouží vysadit. Je ale lepší si zadat do vyhledávače převislá vrba
Co takhle si udělat pergolu a nechat popnout