Nikikalu

Vzpomínáte si, prosím někdo, jak se říkalo rakouským benzínovým zapalovačům? Díky!:-)

Nejlepší odpověď
kropitko

Rakušák

více info o zapalovačích zde:
http://www.qu­ido.cz/objevy/za­palovac.htm
Doplňuji:
Mosoji, já myslela, že koksák je třeba i Zippo,,,že je to označení pro zapalovač na benzín…?
Tak jsem zase o něco chytřejší.

Další odpovědi
vagra

Já jsem si zapaloval cigaretu koksákem,nebo rakušákem.
Doplňuji:
Dudu,na to si vzpomínám.
Pak se dělaly podobné soutěže v hospodách-kdo stokrát za sebou zapálí zapalovač.
Jistou odměnou býval metr piva.
Škrtali jsme zapalovačem za sebou/za zády/,takže nebylo vidět,jestli hoří.
Ale to už je dávno!
Už víc než dvacet let nekouřím.....:-)

dudu

Někdy v roce 1968 náš občan v rakouské televizi řekl, že pokud jde o Rakousko, vybaví si mimo jiné zmíněný zapalovač a jeho spolehlivost, kdy stokrát škrtne a on stokrát chytí, což pak v praxi předvedl. Za tuto reklamu posléze dostal od výrobce zapalovačů nové auto.

mosoj

Nikdy jsem nebyl kuřák, ale koksák byl koksák !!!