annas

Vzpomínáte si na vtipy, které se šířily o jistém automobilu? Auto, na něž nedali mnozí dopustit…

Víte, kdy dosáhne … své nejvyšší rychlosti? Troufnete si odhadnout, kolik lidí je potřebných na výrobu jednoho …?

Máte s tímto „dědečkem“ osobní zkušenosti? Prý ho chtějí výrobcí znova vyrábět v moderní podobě …

Doplňuji:
Automobil Trabant. První vyjel v roce 1957 z továrny ve východoněmeckém Zwickau.

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli to má být Trabant,tak to byl „super“ auťák.Mnozí s ním jezdí dodnes,A neměnili by.Pravda,žádný luxus,teplota uvnitř v zimě občas vystoupá i nad nulu,ale jinak nezničitelný.Potom by to mohla být tříkolka Velorex,jinak „montgomerák“.Ty lepší měli potah z džínoviny,místo „vikslajvantu“. Vlastně motorka tříkolka nejen pro invalidy,ve které nikdo nezmokl.Pamatuji si,že ti movitější měli střešní okno.Docela zajímavá kombinace. V té době se dal,ojetý, pořídit za cca 7–10 000,a italské střešní okno se prodávalo za 6600,bez montáže. Jiný super „dědeček“ mne nenapadá. 🙂

Další odpovědi
kapka

Řidič sedne do trabantu a místo aby vyrazil vpřed, tak chvíli jezdí na místě pořád dokola, nakonec se přeci rozjede. Sploujezdec se ho ptá, co to dělal. Odpoví: „Ále, přivřel jsem si do dveří pampelišku, tak jsem ji ukroutil.“ 😁

Zámožný šejk si prohlíží katalog aut, kouká – mercedes, dodací lhůta 14 dní, -rolls royce, dodací lhůta 1 týden, -trabant, dodací lhůta 1 rok. Říká si: „To musí být nějaké super auto, když je tak náročné ho vyrobit, že to trvá tak dlouho.“ Tak si ho objedná.
Ve fabrice je pozdvižení, nechtějí šejka zklamat dlouhým čekáním, pošlou mu tedy jednoho trabanta přednostně.
Šejk si auto prohlíží a povídá: „Měl jsem pravdu, musí to být opravdu vyjímečné auto, poslali mi zatím bakelitový model a představte si, on jezdí!!!“ 😁

Jinak si ještě pamatuji, že jsem hráli hru, že kdo uvidí zeleného trabanta, tak musí třikrát poskočit na místě a bude mít pak štěstí.

Nikdy jsme ho neměli.

vagra

Zřejmě máte na mysli automobil Trabant.
Koloval o něm vtip, že nejvyšší rychlosti dosahuje, když ho táhne odtahovka.
Vzhledem k tomu, že karoserie byla vyrobena z duroplastu,říkalo se o něm žertem, že na jeho výrobu stačí dva lidé. První ho skládá a další lepí.
Nebyl jsem jeho vlastníkem, takže zkušenosti s ním nemám.
Byl ale ve své době velice populární. Hlavně kvůli nízkým pořizovacím nákladům, jednoduchosti a spolehlivosti.

led

Trabi dokázal aj „nemožné“. „Plechy“ sa nedeformovali, vydržali veľa, pružili, nehrdzaveli a keď praskli stačila izolačná páska. Keď na piesku nemohol, zahrabal prednými a išlo to. Ak to nešlo zobrali ste ho na chrbát a preniesli ako batoh…
Absolvovať cestu naprieč Afrikou?
http://automix­.atlas.sk/revu­e/591029/z-prahy-vyrazila-expedicia-trabantom-napriec-afrikou
doporučujem pozrieť si film o tejto expedícii a vzdáte úctu tejto značke.
Novinka – karoséria bakelit + nový typ pohonu – úspora pohonných hmôt a prevádzkových nákladov

aramah

Annas myslíte trabant?
Zkušenost nemám,byli jsme spíš na šáde ale to už je snad sto roků. :D

Děda Louda

Nepřekonatelný a nenahraditelný Trabbi. Měl jsem tři.

lukas.zmizik

ano, je to ctyrista tisic trsatek na kytaru

jendahun

Perfektní auto,měl jsem dva,posledního jsem prodal před dvěma roky,ale na trabant srazy jezdím každý rok.Řekl bych,že byl překonaný pouze Ladou Vaz 2101,ovšem to je už jiná kategorie.

štamgast

A co to je za auto?