Avatar uživatele
annas

Vzpomínáte si na některé totalitní mixy? Utopený komunista, Leninova pomsta, Rudý kladivo atd.

Dnes místo ruských názvů alkoholických nápojů si můžete dát např. Vodníkovo sperma, Sex na pláži, Viagru, Těhotenský text…

Já si pamatuji ovocnou bowli v plechovce (vyrábělo Seliko Litovel), v ní úžasné švestky … Znáte některé jiné názvy či složení tehdejších míchaných nápojů? Ochutnali byste je i dnes?
Doplňuji:
I když nepíší pod vlivem alkoholového opojení, vloudila se mně chybička do názvu nápoje. Patří Těhotenský test.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? vagra, anonym, aramah, iceT, Andělé, johana 56, chudst, hanny 2, Jikra, dědapetr, fcoop, Pájo před 4471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Kdysi jsem byl v hospodě – na svačině,ovšem – vedle u stolu si jeden host objednal sonorním hlasem „Šumavskej vítr“.
Vrchní mu přinesl deci vodky a pepř,on si nasypal do té vodky lopatu pepře,zamíchal to pěstěným malíčkem a kopnul to do sebe.
Jestli nezemřel,žije dodnes.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Tak o těch jmenovaných jsem nikdy neslyšela, ale šavle meče = rum+griotka, kominíček = vaječný koňak s čepičkou kávy, turistické Cinzano = Cinzaco+Gin, Jasoň a Drsoň je něco s Fernetem, možná to jsou jen místní názvy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Ano,magické oko (pivo a zelená),koks(rum kostka cukru a káva),Jiné si nemohu vzpomenout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Asi som zaostalá, ale nepamätám sa na tieto názvy. Tie atraktívne minulé i dnešné, no pfuj tajfl…
Nemiešať, nemiešať, nemiešať… krása je v čistote nápoja.
Doplňuji:
Dúfam, že „Molotovův kokteil“ a jemu podobné medzi ne nepočítate.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Vzpomínám si akorát na magické oko,šavle-meče a beton – becher s tonikem a bavorák – fernet s tonikem – fernetu se říkalo lak na rakve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V sedmdesátých letech se na opavsku také pil „supercloumák“ slavný to nápoj z filmu Limonádový Joe.Byla třaskavá směs rumu,štoku,vodky a s trochou kofoly. A poslední dobou se pil „mozek“ ,což je

Baileys s griotkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Drsoň = normální Fernet
Jasoň = Fernet citrus

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek