Zlatý

Vzpomínáte si na některé totalitní mixy? Utopený komunista, Leninova pomsta, Rudý kladivo atd.

Dnes místo ruských názvů alkoholických nápojů si můžete dát např. Vodníkovo sperma, Sex na pláži, Viagru, Těhotenský text...

Já si pamatuji ovocnou bowli v plechovce (vyrábělo Seliko Litovel), v ní úžasné švestky ... Znáte některé jiné názvy či složení tehdejších míchaných nápojů? Ochutnali byste je i dnes?
Doplňuji:
I když nepíší pod vlivem alkoholového opojení, vloudila se mně chybička do názvu nápoje. Patří Těhotenský test.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdysi jsem byl v hospodě - na svačině,ovšem - vedle u stolu si jeden host objednal sonorním hlasem "Šumavskej vítr".
Vrchní mu přinesl deci vodky a pepř,on si nasypal do té vodky lopatu pepře,zamíchal to pěstěným malíčkem a kopnul to do sebe.
Jestli nezemřel,žije dodnes.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak o těch jmenovaných jsem nikdy neslyšela, ale šavle meče = rum+griotka, kominíček = vaječný koňak s čepičkou kávy, turistické Cinzano = Cinzaco+Gin, Jasoň a Drsoň je něco s Fernetem, možná to jsou jen místní názvy.

Zlatý

Ano,magické oko (pivo a zelená),koks(rum kostka cukru a káva),Jiné si nemohu vzpomenout.

Zlatý

Asi som zaostalá, ale nepamätám sa na tieto názvy. Tie atraktívne minulé i dnešné, no pfuj tajfl...
Nemiešať, nemiešať, nemiešať... krása je v čistote nápoja.
Doplňuji:
Dúfam, že "Molotovův kokteil" a jemu podobné medzi ne nepočítate.

Zlatý

Vzpomínám si akorát na magické oko,šavle-meče a beton - becher s tonikem a bavorák - fernet s tonikem - fernetu se říkalo lak na rakve.

Zlatý

V sedmdesátých letech se na opavsku také pil "supercloumák" slavný to nápoj z filmu Limonádový Joe.Byla třaskavá směs rumu,štoku,vodky a s trochou kofoly. A poslední dobou se pil "mozek" ,což je

Baileys s griotkou.

Drsoň = normální Fernet
Jasoň = Fernet citrus

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.