Vzpomínáte si jak to bylo s dovolenou před rokem 1989 ?!

Vím jen, že to bylo rozděleno za odpracované roky, ale více si nevzpomenu!
Doplňuji:
A myslíte, že v dnešní době je spravedlivé, že i ti nejmladší zaměstnaní mají stejný počet dnů dovolené jako ti déle pracující ?!

Nejlepší odpověď
suaeda

Pamatuji to dost přesně. Do 5 odpracovaných let, což u mne bylo do 23 let věku jsem měl pouhé 2 týdny. Což bylo pro mladého člověka příšerně málo. Od 5 do 15 odpracovaných let byly 3 týdny řádné dovolené. A až od 33 let věku tj. po odpracování 15 let jsem měl nárok celé 4 týdny.
Je pravda, že nezaměstnanost jsme tenkrát neznali.

Další odpovědi
Alesh

Já vím, že kdybych tenkrát začínal pracovat, že bych měl jen 10 dní dovolené. Naštěstí ta doba je dávno pryč, tak jsem hned dostal 25. 😉

cochee

ad Doplněna: myslím si, že dovolená není něco, co by se mělo zvedat na základě odpracovaných let. Na rozdíl od odstupného, tam je to logické. Dovolená je zotavení za odpracovanou práci v jednom roce a tu práci má stejnou jak 18 letý smrad, tak 60 letý páprda.

anonym

Dneska mají i školáci mnohem víc prázdnin a volna než za totality.
Já se dlouho připravovala na zaměstnání (studia) a potom jsem byla dvakrát na tzv. mateřské dovolené, což žádná dovolená rozhodně není. No a pak jsem byla
na „volné noze“ takže jsem žádnou dovolenou nečerpala.

Drap

Taky už přesně nepamatuji. Myslím že cca do 25 bylo 14 dní , potom tři týdny a asi od 35 – 40 měsíc. Potom ještě před 1989 bylo myslím upraveno a základní byla 3 týdny a cca od 30 měsíc. Paměť je však děravá, tak to ber s rezervou. Těch 14 dní bylo proklatě málo.

anonym

Souhlasím s cochee,jen bacha na toho páprdu!!

anonym

I on nim jednou bude!

cochee

Když už jsem uvedl ty dva věky, tak musím říct, že mám blíž k tomu páprdovi… :)