lenkaacer

Vzpomínáte na svůj první školní den?

Nejlepší odpověď
BEAES

Přímo na tento den ne, ale dění na prvním stupni si pamatuji, měli jsme přísnou soudružku učitelku, která spolužáky-chlapce často fackovala, bila po zádech i tváři a celkem dost tahala za ucho, měli ho vždy tak hodinu červené. Bylo mně jich vždy líto, vůbec si nedovedu představit, jak takovým dětem mohlo být, ostatní se kolikrát smáli, ještě že se tohle už ve školách neděje.

Další odpovědi
anonym

Tak na ten den si vzpomínám docela dobře,i když to bylo před 49 lety. Paní učitelka mě předvolala před tabuli,kde bylo namalované ovoce a chtěla vědět,jestli je poznám. Já přistoupil,ale roztřepala se mi brada a paní učitelka mi tehdy řekla|:Pavlíku,snad nám tady nebudeš bulet?! 🙂

standa

ANO, byl pátek 1.9.1967 a moje spolužačka Irenka mi nablinkala do mého nového penálu…

…od té doby nemám rád jméno Irena 🙂

hanulka11

Moc dobře si vzpomínám , nechtěla jsem aby mě nikdo doprovázel, hrozně jsem se těšila, protože už budu velká holka a budu konečně chodit do školy. Do školky jsem totiž tenkrát nechodila.
Zamilovala jsem si paní učitelku Slavětínskou,bo­hužel už není mezi námi.

iceT

Myslim,ze ani ne,ale pamatuju si,kdyz jsem sla k zapisu-mela jsem zrovna priusnice a ve skole jsem dostala nejake obrazky,co kreslili starsi zaci.
Taky jsem se chlubila soudedovic synovi,ze pujdu do 1.tridy a on mi rika:hec,ja pujdu uz do druhe.

oskar

Vím,že jsem musel sedět vedle holky což mi bylo proti srsti,ale nenadělal jsem nic,protože ve třídě bylo víc holek jak kluků.Hrozně jsem se červenal a styděl.

anonym

Na první školní den si nevzpomínám, nepamatuji si ani jestli jsem se do školy těšila. Bylo to v roce 1950 a v paměti mi zůstala jen veliká, ošklivá, temná městská škola ve které jsem se ztrácela, zlá paní učitelka a příšerně nudné hodiny čtení. Číst jsem uměla už před nástupem do školy a „my máme maso, máma má Emu…“ byl trest. Změnilo se to až přestěhováním na vesnici, kde byl úžasný pan řídící, kterému vůbec nevadilo, že umím číst, naopak mě za to chválil a půjčoval mi krásné knížky.

dagry

Tak vidím, že většina z vás jsou na tom s pamatovákem velice dobře. Já si teda na svůj první školní den nepamatuji ani náhodou a v podstatě ani celkově první roky ve škole.