Poklička

Vzpomínáte na svoje první jízdní kolo?

A v kolika letech jste ho dostali ?

Odpovědi
Mc Merkurion

koupil jsem si ho za peníze získané na brigádě,stálo 600.-Kčs a jmenovalo se: „…chceš-li poznat,co je dřina,kup si kolo Ukrajina…“

klumprt

Takzvaný furtšlap. Měl jsem ho asi v pěti letech, nejdřív s postranníma kolečkama, pak mi je táta sundal. Převod byl spojený napevno se zadním kolem, takže když to jelo třeba z kopce, tak se šlapátka točila sama – proto furtšlap.
Tímto způsobem jsem si jednou přivodil hezký otřes mozku. Rentgen mojí lebky v nemocnici, to byla panečku zajímavost!

geekocz

Mám staršího sourozence, takže mé první kolo jsem dostal jakmile z něj starší bratr odrostl a dostal nové, poté až sem zase vyrostl dostal jsem bývalé bratrovo kolo. Mé první VLASTNÍ kolo jsem dostal asi v 11ti značka Olpran a vzpomínám si že bylo modlé a už mělo i přehazovačku :D.

klumprt: také jsem jako malý jezdil na jak říkáte furtšlapu, kdy při šlápnutí dozadu to brzdilo, no a stala se mi taky taková příhoda, to kolo ještě nemělo „ruční“ brzdu a já si jednou půjčil bratrovo nové tehdy moderní kolo, a tak sem si jel a předemnou odbočka a myslímže bezový keř. Tak si říkám, žádný problém udělám efektní smyk, tak dupnu pedály do reversu a ony se protočily no a já skončil i s kolem zabodnutý v keři :)

honza19hk

v kolika netuším ale byla to ukrajina a druhý byl favorit.