Illines

Vzpominate,jak se vyhrivala postel v zime?

Takovy maly postreh a pro mne vzpominka.Tady ve Skotsku ma skoro kazda rodina(pouzivaji to)gumovou termoflasku do posteli.Ale da se vyuzit i jinak.My ji meli take a bylo to prima,skocit do vyhrate postele.Ptam se protoze,nevim pouzivali to i nasi predci,si vyhrivat postel nejakym zpusobem?Dekuji

Nejlepší odpověď
01Ricco

Používala se nahřátá cihla.

Další odpovědi
Drap

Za našich dob se tou říkalo termofór, byl téměř ve všech domácnostech. A ještě před tím, pamatuji se u své babičky se používala šamotová, nebo i obyčejná pálená cihla. Ta byla přes den na kamnech nebo v troubě /ve všech domácnostech byly kamna na tuhá paliva / a akmulovala teplo. Večer se zabalila do hadru a dala do postele. Příjemně držela teplo až do rána.

venkovan

No slušně – druhým tělem obráceného pohlaví. Holt – jeden se musel obětovat a předehřát.

Jikra

Za mých dětských let s topilo jen v kuchyni ve sporáku a samozřejmě uhlím a samozřejmě i v létě aby se mohlo vařít a byla teplá voda.
Veškerý rodinný život se odehrával v kuchyni tj.od obědů a i svátečních a večeří po psaní úkolů,hry,poslech rádia přes den a televize večer.No a v noci hupky do studeného pokoje s termoflaškou pod paží.A taky to šlo.Ale bylo to děsný!