hanny 2

Vzpomenete si na tuhle krásnou písničku o Praze?

Mladí ji znát určitě nebudou,ale vy starší(50+) si možná vzpomenete!Znala jsem ji v komunistické době,než W.Matuška emigroval,pak už všechny jeho písně stáhli z vysílání.Ale ani v době „po revoluci“,kdy navštívil několikrát ČR,jsem ji už nikdy neslyšela.Pama­tovala jsem si jen 2 verše této písně a že tam mluvil P.Haničinec,ale nikdo nevěděl,ani na you tube jsem ji nenašla.Až dnes mi přišel e-mail s jeho písničkami a ejhle – já jsem ji našla!Jsem moc ráda – je fakt nádherná.
Doplňuji:
Jéééééžiš,moc se omlouvám,tady je odkaz – úplně mě to rozhodilo!

http://www.wal­demarmatuska.e­u/waldemar-matuska-matka-mest/#prispevek-text

a tady odkaz na další jeho písničky –

http://www.wal­demarmatuska.e­u/

Nejlepší odpověď
pusinka50

Nezapomněla jsi sem vložit tu písničku??:-)
Doplňuji:
Písničku pamatuji, je krásná. Byla jsem na Matuškově konzertu po revoluci 89. A Matuška byl a stále je můj velmi oblíbený zpěvák, byl to frajer a fajn a krásnej chlap:-) Moc jsem litovala, že odešel do Ameriky a hodně jsem to dávala za vinu jeho manželce Olze Blechové a stále si myslím, že to byl její nápad odejít z naší země…

Další odpovědi
marci1

Ano, je krásná. Také ji mám ráda : http://www.you­tube.com/watch?v=Fwi­iYClx2Ds

anonym

Bohužel jste nenapsala název písničky nebo alespoň ty dva verše.Rád bych si ji připomenul a napsal zda-li ji neznám.Hodně písniček jsem nahrával na starý magneťák, tak třeba bych ji tam našel.
Doplňuji:
Než jsem to stačil odeslat, tak se tady objevily odpovědi.
Tak podle Youtube, tuhle písničku jsem nikdy neslyšel.Ale je pěkná.

badisko

Neznam ..neslysel a moc mne nedojima …jsem Moravak a radeji si ve vinnem slkipku poslechnu toto … http://www.you­tube.com/watch?v=18C7X75­kyfY nez treba Matusku v Prazske vinarne .....:D

briketka10

líbí se mi, ale moje srdce je napůl
na jižní Moravě a moje tety dvojčata,
když zpívají, tak asi podobně, jako v
této písni takové mám ráda a cimbál
vše okolo Svatobořic a Mistřína 😁
http://www.you­tube.com/watch?v=Vjho­aF-7MYg&list=RDDL4_r5h3­vSE
Doplňuji:
jinak mi ta písnička připomíná víc
než Prahu hudbu z westernového
filmu, ale znám ji..

Krakis

Znám a mám v památníčku i podpisy z dětství Waldy i Olinky.A pokud se více o Waldu zajímáš,byli jsme v létě v muzeu Waldy Matušky.Je to v Josefově (část Jaroměře).Najdeš tam všechny desky,plakáty,fil­my,fotky,jeho první kytaru i banjo,kostýmy i klavír.Vedle je i pevnost Josefov a pro chlapy i military muzeum.

hanny 2

marci1 – já jsem ji na youtube nenašla,protože jsem neznala název,jen ty 2 verše a když jsem je napsala do vyhledávače,tak nic ...........dí­ky moc.

marci1

Není zač. Taky ji mám ráda. 🙂

hanny 2

badisko,také jsem z Moravy,přímo z Brna a písnička,kterou uvádíš,se mi také moc líbí!

badisko

Hmm