Kelt

Vzpomenete si na nějakou zápornou postavu z klasické literatury?

Není to domácí úkol. Jen chci vědět, která postava v literatuře na vás emocionálně nejvíce zapůsobila, že si na ni vzpomenete i nyní. Tak děkuji předem, třeba dostanu k inspiraci a dané dílo si přečtu.

Nejlepší odpověď
annas

Jednoznačně se některý hrdina nedá nazvat záporný – může být protipólem kladného hrdiny, zbytečný, zbabělý, nehrdinský atd..

Dorian Gray – Obraz Driana Graye – Oscar Wilde.
K. H. Mácha – Máj – loupežník Vilém
J. K. Tyl – Strakonický dudák – Vocilka
Matěj Brouček – např. Výlet p. B. do XV.. století – S. Čech

Další odpovědi
Lamalam

Fernand Mondego a Danglar.

gecco

d´Hemon (Daimon), Krakatit, Karel Čapek…
Ten mne v dětství ´děsil´…
😉
Ale takových postav je ´nekonečně´ mnoho – v každé slušné knížce je ´záporák´…
😉

VeRe1983

Erich von Stalhein…největší záporňák z knížek o Bigglesovi. A ty jsou klasika, ne že ne 🙂.

dudu

Zikmund, šelma ryšavá.

marci1

Nejdříve mě napadla Klára z díla J. Glazarové „Vlčí jáma“. Ve filmu z roku 1957 jako Klára excelovala paní Jiřina Šejbalová. Režisér Jiří Weiss tuto zápornou postavu natočil dokonale. 🙂

Shef

Profesor Moriarty – nejnebezpečnější a nejchytřejší padouch ze všech děl A.C.Doyla doporučují hru stínů :D
Milady de Winter – nebezpečná žena :) – z díla Tři mušketýři :)

Klaproth

Hokynář Bočan.

anonym

Kdyby byla napsána kniha „Občan Havel“, tak jeho protagonista.

Agneta

Dudu >>> Zikmund nebyl žádná šelma ryšavá, to z něj udělali komančové, protože potíral Husity* (ti vypálili a zničili všechno kam přišli, fanatici). Byl to syn Karla IV, a jeho bratrem byl Václav IV.

*) těm dal ale hodně času…nemysli si, že by s nimi nebyl razdva hotov:DD

anonym

Lahny, nebylo jen za půl bodu? 🙂