bolak

Vzpomenete si na jakoukoli věc, kterou jste se naučili na základní škole a uplatnili jste ji nějak v životě?

A nemyslím tady na poradně, když někomu poradíte jak vypočítat rovnici nebo chlubení se v hospodě letopočtem smrti Apoleny Bonaparte.

Nejlepší odpověď
suaeda

Trojčlenka.
Ideální na výpočet procent a dalších kupeckých počtů hodídících se k životu.

Další odpovědi
annas

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučila v mateřské školce stejně tak, jak píše Robert Fulghum.

Jinak na ZŠ samozřejmě psát, číst a počítat. Nebát se zubního lékaře, když jsem byla na první prohlídce…

Orange

Asi základy pravopisu a podobné věci. Ale jinak nic, stejně jako na střední. A nedělám si iluzi, že mě VŠ něco zajímavého naučí. Podstatné věci se učím sám a na školu dlabu.

JanaViki

Y/I – byl/bil, .....!! ;)

zjentek

souhlasím s M.- naučil jsem se tam psát ..i když přesně nerozumím, co myslí tím pravopis ,)
Doplňuji:
že k povinnosti poslouchat pitomce stačí, když jsou starší, mi uplatňovat nedovolili tím, že ty soudruhy zrušili

autacek

Člověk se tam naučil tolik věcí, že je používá celý život tak nějak intuitivně. Dokonce bych si dovolil koketovat s myšlenkou, že mi základní škola dala do života víc než škola střední, na druhou stranu, člověk při získávání dalších zkušeností a odborné způsobilosti navazuje na předchozí získané informace, aniž by si to vlastně uvědomoval.

M.

Vždy budeš používat pravopis. Jeho ovládání o tobě něco vypovídá.

marci1

Podepisovat se (šeky), i když raději bych je dostávala.
Péči o děti ( přežily ).
Vaření ( taktéž všichni přežili ).
Zeměpis ( vím, kam všude jsem se nedostala).
Matematiku ( umím si spočítat ty milióny ).
Anatomii lidského těla ( vím, jak to funguje a jak to asi skončí ). 🙂

arygnoc

áno, naučil som sa úcte k vedomostiam, k ľuďom, ktorí ich majú, diviť sa niektorým objavom.
To okrem základov, ktoré bežne denne používam (obyčajná násobilka, písanie, čítanie, a všetko, čo sa tu už spomínalo).
Naučil som sa ďakujem i prosím (že to neplatí iba doma, ale v živote vôbec).
Naučil som sa, že to, čo viem, mi nikto nezoberie.
A je toho asi ešte veľa, čo proste denne používam (vedomo i podvedome), a ani si neuvedomujem, kde som sa to naučil.

Ándré

Kromě jiného – základní věc – čtení, pravopis a metematiku. Bez toho se člověk prostě neobejde.

gagaga

libani ..

  • iv-

zjentek

a když jste se to učili, mohli jít ti, co už souložili, zakuřit na chodbu?

gagaga

vy jeden popleto !!
vy jste to cele " prehodil „!
“ TO " , o cem pisete , jsme se " ucili " uz na prvnim stupni ..!
to libani prislo az pak , na vyssim .. ! :)

zjentek

jenže to je celé o základce ..a co víš o tom, v jakém to šlo u nás sledu? ..bo baby tam po chodbě kuřily a dymu nikde, tak zapomni že to je marne

gagaga

:o
tak v tomhle byla tedy nase skola nejak zaostala :(
ted jsem chtela napsat, ze vam tu skolu i zavidim .., ale " v tomhle " vlastne ani nevim komu TO zavidim ..

annas

Nenapravitelná. 🙂

gagaga

i se mnou je to : marne, marne, marne :)

annas

Jak jsem mohla zapomnět – marné, marné, marné 🙂

arygnoc

ale veselé.
;)