annas

Vzpomenete si na herce, kteří se proslavili jen díky své jedné filmové roli?

Diváci si je pamatují, i když nejde třeba o „oscarové hvězdy“.

Nedávno se do věčných lovišť odebral Pierre Brice, ale jeho filmový Vinnetou žije dál, v Karlových Varech skončil filmový festival.
Něco z historie.

I. Někdy si divák vybaví hercovu tvář a má ji spojenou s konkrétní rolí.

  1. Herci
  1. Otto Šimánek
  2. Michele Mercierová
  3. Inger Nilssonová
  4. David Suchet
  5. Jana Nagyová
  6. Petr Falk
  7. Rowan Atkison
  8. Daniell Radcliffe
  1. Charakteristika postavy z filmu

A. slavný detektiv
B. potrhlý a zmatkující smolař
C. krásná markýza
D. muž s buřinkou
E. copatá uličnice
F. vyšetřovatel v ošuntělém baloňku
F. dorůstající kouzelník
G. pohádková princezna a její kouzelný prsten

  1. Který herec(herečka splynuli s určitou rolí a jak se postava jmenovala?

II. Zaujala vás některá z filmových postav nebo film, v němž se objevila?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
iceT

1D Pan Tau
2C Angelika
3E Pipi punčocha
4A Herkule Poirot
5G Arabela
6F Columbo
7B Mr.Bean
8G Harry Potter

Další odpovědi
Drap

Napadá mně Karel Fiala-Limonádový Joe

anonym

Vzpomenu si a rád třeba na pana Jiřího Šebánka,to byl excelentní výkon.
https://www.go­ogle.cz/search?q=ji%C5%9­9%C3%AD+%C5%A1eb%C3%A1ne­k+homolkovi&biw=1051&­bih=495&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0CAYQ_AUoAWoV­ChMI36zhtJndxgI­ViJ5yCh16SQTQ
Pak i na Stanislava Třísku:
http://www.csfd­.cz/tvurce/21911-stanislav-triska/
LEONTÝNKA (AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ) – DANA VÁVROVÁ

lexx

kapitán Kloss (Stanisław Mikulski) vysílalo se i u nás (a v Tescu na DVD)
astronautka Ellen Ripley (Sigourney Weaver) tu nejspíš znáte