vagra

Vzpomenete si na českého herce,svého času velice populárního komika,který by se dnes dožil 106let?

Zajímavost: Jeho druhá žena,byla o 60 let mladší.
Zemřel 23. října 1994.

Nejlepší odpověď
annas

Jára (Jaroslav) Kohout se narodil 9. prosince 1904 v Praze. Narodil se do dobře situované rodiny úředníka pražské kaolínky. Učil se hře na housle a tanci. Jako ochotník stanul na divadelních prknech v osmi letech. V sedmnácti letech při studiu vinohradské reálky spoluzaložil studentský kabaretní sdružení Sketch. Na otcovo přání se vyučil zubním technikem, kterému se i nějaký čas věnoval. Na profesionální kabaretní dráhu ho přivedl Ferenc Futurista.

Hrál v kabaretu U Znamenáčků, poté vystupoval či řediteloval ve smíchovské Aréně (1923 – 1926), karlínském Varieté (1926 – 1928), Rokoku (1929 – 1931), Červeném esu (1932), Tylově divadle v Nuslích (1934 – 1935), vlastním Švandově divadle (1932 – 1933, 1936 – 1937) a od Voskovce a Wericha jím odkoupeném Divadle U Nováků (1939 – 1945). Kromě vlastního divadla provozoval biograf, vinárnu U Kohouta, výrobnu filmů, půjčovnu kostýmů aj.

J. K. nepatřil k mým oblíbencům.

Více na: http://vsechn­o.kvalitne.cz/in­dex.php?id=6&id­s=9176

Zdroj: http://www.csfd­.cz/herec/1601-jara-kohout/

anonym

Byla jste rychlejsi pani Annas,ja vedela Kohout a nad jmenem, jsem tapala.

vagra

Annas-připoměl jsem ho,ne proto,že by patřil mezi mé oblíbence,ale pro tu zvláštnost.
Musíte uznat,že není příliš běžné,aby si dědek v jeho letech, vzal o tolik mladší ženskou!:-)

annas

Vagro, to je pravda. Když se spolu vrátili z ciziny a všude se s ní předváděl, bylo jasné, o co šlo. Tak mě napadlo, co se s ní stalo.

Jistě že takových párů není tolik, ale najdou se …

annas

Já jsem ho poznala podle mladé ženy – jméno i příjmení jsem si pamatovala. Proto hledání bylo rychlé.

Ale nějak jsem ho v oblibě neměla. Nevím proč.