Avatar uživatele
vagra

Vzpomenete si na českého herce,svého času velice populárního komika,který by se dnes dožil 106let?

Zajímavost: Jeho druhá žena,byla o 60 let mladší.
Zemřel 23. října 1994.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas, anonym, rynek878, Drap před 4885 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jára (Jaroslav) Kohout se narodil 9. prosince 1904 v Praze. Narodil se do dobře situované rodiny úředníka pražské kaolínky. Učil se hře na housle a tanci. Jako ochotník stanul na divadelních prknech v osmi letech. V sedmnácti letech při studiu vinohradské reálky spoluzaložil studentský kabaretní sdružení Sketch. Na otcovo přání se vyučil zubním technikem, kterému se i nějaký čas věnoval. Na profesionální kabaretní dráhu ho přivedl Ferenc Futurista.

Hrál v kabaretu U Znamenáčků, poté vystupoval či řediteloval ve smíchovské Aréně (1923 – 1926), karlínském Varieté (1926 – 1928), Rokoku (1929 – 1931), Červeném esu (1932), Tylově divadle v Nuslích (1934 – 1935), vlastním Švandově divadle (1932 – 1933, 1936 – 1937) a od Voskovce a Wericha jím odkoupeném Divadle U Nováků (1939 – 1945). Kromě vlastního divadla provozoval biograf, vinárnu U Kohouta, výrobnu filmů, půjčovnu kostýmů aj.

J. K. nepatřil k mým oblíbencům.

Více na: http://vsechn­o.kvalitne.cz/in­dex.php?id=6&id­s=9176

Zdroj: http://www.csfd­.cz/herec/1601-jara-kohout/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Byla jste rychlejsi pani Annas,ja vedela Kohout a nad jmenem, jsem tapala.

před 4885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas-připoměl jsem ho,ne proto,že by patřil mezi mé oblíbence,ale pro tu zvláštnost.
Musíte uznat,že není příliš běžné,aby si dědek v jeho letech, vzal o tolik mladší ženskou!:-)

před 4885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vagro, to je pravda. Když se spolu vrátili z ciziny a všude se s ní předváděl, bylo jasné, o co šlo. Tak mě napadlo, co se s ní stalo.

Jistě že takových párů není tolik, ale najdou se …

před 4885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já jsem ho poznala podle mladé ženy – jméno i příjmení jsem si pamatovala. Proto hledání bylo rychlé.

Ale nějak jsem ho v oblibě neměla. Nevím proč.

před 4885 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek