arygnoc

Vzpomenete si ještě?

Předseda vlády České republiky Václav Klaus a předseda vlády Slovenské republiky Vladimír Mečiar podepsali v brněnské vile Tugendhat dohodu o rozdělení Československa od 1. ledna 1993.

Nejlepší odpověď
dudu

No záleží na úhlu pohledu – Slovensko mělo i za federace svůj parlament, vládu i komunistickou stranu. Nemusíme poslouchat repliky typu „dost bolo čechou“, dělat si starosti s maďarskou otázkou, nemáme na krku půl milionu slovenských cikánů, Slotu a jeho stranu, staromilce vzpomínající na Tisa a slovenskou gardu, atd. Slováci mají svébytnost, Euro, nové nepřátele a vypadají celkem spokojeně.

Další odpovědi
Drap

Na to se snad zapomenout nedá. Nemyslím si že to bylo vhodné řešení, snad jen pro pár vyvolených

baghira

Ano, pamatuju se na to, a vzhledem k tomu, jak se tehdy situace vyvíjela, pochybuju že by tomu šlo zabránit. Klaus s Mečiarem zařídili, aby to proběhlo hladce, ale nemyslím si, že rozdělení způsobili.

led

Vďaka tomu sa z najbližších rodinných príbuzných stali cudzinci…

lexx

ano, to byl začátek konce…2× víc ministrů, náměstků, poradců a členů vlád, poslanců a senátorů…doživotní trafiky pro dobré kamarády. a země jde do kytek.