Perokur

Vzpomenete na sira Nicholase Wintona?

Dnes je nulté výročí smrti této velké osobnosti, tohoto Člověka s velkým č, jenž zachránil stovky židovských dětí z Protektorátu Čechy a Morava.

Nejlepší odpověď
annas

I zde na Odpovědích se na něho několikrát vzpomínalo. Nedá se zapomenout.

V předvečer druhé světové války zachránil stovky židovských dětí před nacisty, když z Prahy organizoval jejich odjezdy do Velké Británie. Před necelým rokem mu prezident udělil Ŕád bíllého lva.

Dnes skončil svou cestu životem, osud se naplnil. l Dožil se úctyhodného věku, žil čestně a byl to skromný a statečný člověk.

Další odpovědi
anonym

To dá rozum.
Velká osobnost.Kdyby takových lidí bylo více a s takovým srdcem.

ReHu

Jistěže ano.
Výjimečný člověk.
Kéž by takových bylo víc.

anonym

Nee,prototože Jugar's kuřba.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=r9X3pV--0II

anonym

Co to je, to nulté výročí?