Vzpomenete na Karola Józefa Wojtyłu?

Jsem ateista,v boha nevěřím,ale na něho vzpomenu,někdy byl příkladem v boji proti homosexualitě.

Dnes má výročí Joannes Paulus II.
Dne 13. května 1981 byl na Jana Pavla II. spáchán atentát, jehož původcem byl Turek Mehmet Ali Agca. Jan Pavel II. byl vážně zraněn, ale atentát přežil. Později atentátníka tajně navštívil ve vězení.
Papež Jan Pavel II. zemřel 2. dubna 2005 ve Vatikánu.
Díky za názory.
Avésia…
Doplňuji:
Ano vím,ale ta už asi vyschla.
http://hradec­.idnes.cz/ostat­ky-jana-pavla-ii-v-hradecke-katedrale-fgv-/hradec-zpravy.aspx?c=A150330­_134727_hradec-zpravy_pos

Nejlepší odpověď
anonym

A když jsi tak sečtělý, víš kde se nachází jeho kapka krve?
Doplňuji:
Tak zde ještě nestačila vyschnout : http://zpravy­.tiscali.cz/kap­ku-krve-jana-pavla-ii-ulozili-na-svatem-kopecku-251187?utm_sou­rce=feedburner&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=Fe­ed%3A+tiscali-zpravy2+%28Tis­cali.cz+-+Zpr%C3%A1vy+­%28RSS+2.0%29%29

Další odpovědi
dudu

Takže to byl jakýsi šufan, který neměl rád teplouše a také zarputile odmítal legalizaci marihuany. Je přece nepodstatné, že byl prvním slovanským papežem, narodil se 18.5.1920 v ne­dalekých Wadowicích v Polsku, bojoval proti fašistům, byl filosof, ale též sportovec atd. Především se ale významně zasloužil o skončení diktatury proletariátu a nadvlády komunistů v Evropě. Jsem si vědom, že všichni jsme „hovádka boží“, ale nemohu se zbavit pocitu, že někteří jsou spíše obyčejná hovada!

led

Vaša spomienka sa viaže k pápežovi Jánovi Pavlovi II., ktorý sa spolupodielal na demontáži socialistického zriadenia v Európe a posílení moci katolíckej cirkvi vo svete. Pápeža skôr konzervatívneho, než pokrokového, veď práve preto bol zvolený… Ano, jeho celosvetový význam boľ veľký, veľa urobil aj pre mier vo svete, ale…, vždy pri jeho mene bude aj to malé slovíčko „ale“
Ale ten, kto spomína na Karola Józefa Wojtyłu, spomína na človeka, športovca i aktívneho bojovníka v protifašistickom odboji, za Poľsko a cirkev.

anonym

Ne, já na něj nevzpomínám

Funna

ne..proč taky…jsem atheista a proti homosexuálům nic nemám, protože bojovat proti tomu, jak se někdo narodil je proti přírodě…náboženství obecně nepřináší nic dobrého, protože tím dobrým, co v něm (desatero) se stejně většina neřídí a je strůjcem všeobecného násilí (dřív svaté války, hon na čarodějnice, dnes se stačí podívat na islám)…jediné nenásilné náboženství je Buddhismus, ale to Wojtyła nepředstavoval…

dědapetr

Papež který se zaštiťoval Bohem a Kristem,Nedodržoval přikázaní („Miluj svého bližního jako sám sebe.“ (Mt 22, 39)Tím že brojil proti homosexuálům.Přesto je jich nejvíce mezi duchovními.