hojnas2

Vzoreček pro výpočet výšky trojúhelníku

Zdravím, potřeboval bych poradit se vzorečkem pro výšku trojúhelníku, protože se mi to nějak vykouřilo z hlavy :) Potřeboval bych vzoreček, kterému porozumím i já, základoškolák, protože na internetu je mnoho vzorečků ale pro mně nesrozumitelných :/
Doplňuji:
Znám délky dvou stran, 2,45m a 1,4m :)

Odpovědi
BaRuNiCe

Výšku dopočítáš podle pythagorovy věty, jelikož výška je klasická kolmice ;) udělej si náčrtek a vyznač si to tam, ať to máš jednodušší ;) mělo by být zadáno ještě něco (např obsah/jestli je trojúhelník pravoúhlý, nebo tak něco) jen tak z tohohle se to myslím nedá dopočítat ;)

bolak

pro výpočet výšky trojuhelníku budou určitě desítky metod, proto nejdřív musíš zadat údaje který znáš :) přecé